Продовжуємо наш корисний лонгрід про пересадки в аеропорту, що завдають чи не найбільше стресу мандрівникам. У першій частині ми вже розповіли про варіанти пересадок, транзитні візи і нюанси з реєстрацією багажу.
Розповідаємо і радимо далі…

Як розрахувати час між літаками?

«Скільки часу потрібно на пересадку» – це питання викликає найбільше переживань. Справа у тому, що будівля кожного аеропорту має особливу схему та планування. Ще може виникнути непередбачувана ситуація – рейс затримається. Щоб не запізнитись на літак, потрібно не лише розрахувати час пересадки, а й передбачити час на будь-які “форс-мажори”.

Ситуація #1
Квиток куплений у одній авіакомпанії або в компаній-партнерів і в ньому вказані всі рейси, час і маршрути. У цьому разі для пересадки, переважно, потрібно близько 2-х годин, оскільки компанія вже передбачила необхідну кількість часу для висадки та реєстрації на наступний рейс. Якщо один рейс запізнюється та пасажир не встигає на наступний, то компанія безкоштовно запропонує альтернативний варіант. Якщо квитки купуються в однієї авіакомпанії, то пересадка проходить за спрощеною процедурою: пасажири реєструються лише один раз і одразу отримують документи на всі рейси. Багаж рухається сам.

Ситуація #2
Квитки куплені в різних авіакомпаніях. Оптимальний час для пересадки – 2-3 години. Для цього потрібно буде пройти паспортний контроль і реєстрацію на наступний рейс. У невеликих аеропортах із одним терміналом процедура займе небагато часу, а ось у великих потрібно врахувати час переходу між терміналами. // Порада! Підготуйтесь до пересадки заздалегідь: дізнайтеся інформацію про термінали вашого прильоту і вильоту. В аеропорту орієнтуйтеся за вказівниками “Connectinh flights”, “Transit passangers”.

 

Чи можна виходити в місто між рейсами?

Це питання актуальне, коли пересадка в красивому місті, який хочеться побачити. Потрібно розібратись чи ваша віза передбачає вільне пересування по місту. Але важливо грамотно розрахувати час, щоб спокійно повернутись у аеропорт.

Порада!
Чи можна покидати аеропорт на час пересадки – уточніть у представників авіакомпанії або аеропорту. Прогулятись містом можна, якщо проміжку між вашими рейсами більше 5 годин. Якщо ж у вас більше 10 годин і ви любите ризикувати, то можна відвідати і сусіднє місто.

Як уникнути запізнення на літак?

  1. Уважно розрахуйте час. На сайті авіакомпаній є детальна інформація про розклад і необхідний час, але вона не завжди відповідає дійсності. Обов’язково додайте 30 хвилин, якщо:
    Вам необхідно отримати й повторно здати багаж;
    Ваша подорож у період великого потоку пасажирів.
    Погодні умови важкі для польотів (туман, злива і т.д)
  2. Сплануйте заздалегідь, як будете діяти, якщо ваш перший рейс затримається. Зверніться до стюардеси з проханням зайняти місце ближче до виходу, це може зекономити вам до 30-ти хвилин. Заздалегідь, за 10-15 хвилин зберіть ручну поклажу. Всі документи – посадочний талон, паспорт, митна декларація повинні знаходитися у вільному доступі. У касі аеропорту можна спробувати перебронювати рейс, але ця послуга платна.

Порада!
Перед поїздкою завантажте на телефон чи планшет додаток, що дозволяє відслідкувати затримки рейсів у будь-якому аеропорті.

  1. Уважно слухайте всі оголошення, які звучать у літаку. Інколи пілоти перед посадкою попереджають пасажирів про зміни номера виходу до терміналу.
  2. Дізнайтеся номер ґейту (виходу), через який буде оголошена посадка на наступний рейс. Актуальна інформація завжди відображається на табло. У випадку ускладненої ситуації, звертайтеся до працівників аеропорту.

 

Що робити, якщо таки запізнилися на рейс?

Передусім, зробіть те, що колись радили в одній пісні – “розслабся, не парся”. Насправді не трапилося нічого трагічного. Якщо пасажир запізнюється з вини авіакомпанії, він безкоштовно отримає квиток на наступний/альтернативний рейс.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here