Аеропорти часто порівнюють із заплутаними та складними лабіринтами. Цілком логічно, що пасажири прагнуть звести до мінімуму зайві переміщення довгими переходами. Та все ж трапляються ситуації, коли долетіти до пункту призначення прямим рейсом неможливо. В такому разі слід заздалегідь з’ясувати, як робити пересадку в аеропорті без зайвих стресів і максимально швидко.

Коли необхідно робити пересадку?

 • У випадках, коли з фінансової точки зору переліт з пересадками вигідніший.
 • Якщо ви купуєте квиток бюджетної авіакомпанії, будьте готові, що прямий рейс вам не запропонують.

Пересадка може здійснюватися у рамках одної авіакомпанії – в таких випадках ви отримуєте один квиток. На переліт, який організував альянс (авіакомпанії-партнери), пасажир також отримує один квиток. Якщо ж у транзитному аеропорті планується пересадка на борт іншої авіакомпанії, то пасажиру видають два квитки.

Порада!
На сайтах авіакомпаній оптимальний маршрут формується в режимі онлайн. Якщо ви шукаєте авіаквитки через пошуковик, то уважно читайте умови перельоту: можливий варіант бронювання, як із отриманням одного квитка на весь маршрут, так і декількох. У другому випадку доведеться трішки «заморочитись».

А що з реєстрацією багажу?

Багаж не доведеться отримувати в транзитній точці, якщо ви летите літаками однієї авіакомпанії або ж бортами компаній-партнерів. Це означає, що багаж протягом усього маршруту буде реєструватись у автоматичному режимі. А якщо ви пересуваєтесь літаками різних авіакомпаній, то, скоріш за все, вантаж доведеться отримати, а потім здати його повторно. Обов’язково розрахуйте час, оскільки при пересадці в аеропорту отримують далеко від зони огляду.

Дії пасажира в транзитному аеропорті при наявності окремих квитків по маршруту:

 • пройти паспортний контроль;
 • отримати багаж;
 • підійти до стійки реєстрації, зареєструватись;

Порада!

Якщо багаж реєструється автоматично та прямує до місця призначення самостійно, але ви хочете його отримати в транзитному пункті, достатньо лише попередити про це при реєстрації.

Чи потрібна транзитна віза?

Транзитна віза дозволяє знаходитись на території держави невеликий термін із подальшим прямуванням в іншу країну. Тривалість дії такої візи – від однієї доби до трьох днів (інколи й до 30 в окремих країнах).

Відповідь на запитання – чи потрібна віза для пересадки – залежить від країни пересадки. У більшості великих аеропортів облаштована внутрішня транзитна зона, в якій можна дочекатися рейсу не виходячи в місто. Але ряд країн потребують від усіх пасажирів оформлення транзитної візи. Давайте розглянемо два варіанти:

 1. Транзитна віза потрібна.
  Якщо ви перетинаєте кордон країни із візовим режимом – потрібна наявність візи. Тобто, якщо вам доведеться реєструватись на новий рейс, ви будете перетинати кордон і віза вам знадобиться. Будьте готові до того, що деякі країни замість оформлення транзитної візи будуть вимагати від вас оформлення повноцінної візи. Також віза потрібна, якщо ви їдете в інший аеропорт.

Порада!
Оформити транзитну візу можна в офіційних організаціях – посольстві, консульстві, візовому центрі. Щоб уточнити будь-яку інформацію про те, як відбувається пересадка, звертайтесь у довідкову аеропорту або відвідайте офіційний сайт.

 1. Транзитна віза не потрібна, якщо:
  • ви будете здійснювати пересадку, не покидаючи транзитну зону;
  • ви покидаєте транзитну зону в країні, де діє безвіз із вашою державою.

У другій частині ми розкажемо, як розрахувати час між літаками, щоб пересадка була комфортною і як не запізнитися на наступний літак.
ЩОБ ПРОЧИТАТИ ЧАСТИНУ 2, НАТИСНІТЬ ТУТ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here