Часто українці жартують, що Канада – друга Україна. Чисельність вихідців з України за різних хвиль еміграції сягає 1 мільйона людей.

Так, з-поміж слов’ян саме українців тут найбільше. Канада посідає третє місце у світі за кількістю українського етнічного населення. Ще з дев’ятнадцятого століття багато хто із наших земляків знайшов тут нове, краще життя. Письменники, поети та інша творча еліта отримували прихисток на землях Канади і мали змогу втілювати в життя власний талант. Тісний зв’язок з канадцями в культурному плані урізноманітнив життя обох етносів: відрізані від Батьківщини українці, взаємодіючи з місцевими, розвинули власну самобутню культуру, чимало додавши Канаді.

 

Проте, на сьогодні ситуація з можливістю потрапити до країни видається значно складнішою. Як поінформував Андрій Шевченко, посол України в Канаді, за підрахунками у 2018 році відсоткова кількість відмов Канадою українським громадянам у видачі віз зросла на 26%.

В українському посольстві в Канаді констатують: стосовно тематики запровадження безвізового режиму відчутний поступ не відчувається. Промовистим фактом є також і те, що упродовж 2018 року знову було зафіксовано більш часті відмови у візі громадянам України. І дані показники сягають 26 відсотків. При цьому, українська сторона наголошує, що явних причин такої тенденції у сьогоденні не вбачає.

Тим паче, що обидві держави задекларували чітку мету взаємин – надання громадянам вільної змоги подорожувати. Наша держава скасувала візу для громадян Канади ще у 2005 році.

У травні цього року Канада спростила деякі візові процедури для України (окрім студентських та робочих віз), після того, як наша держава стала членом глобальної програми CAN+. Однак, як бачимо, хоча процедурна частина спростилася, реальних відмов тільки побільшало. 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here