За підсумком року, що минув, нашій державі дісталася позиція №123 світу у рейтингу рівня власних статків громадян. Для українців цей показник для пересічного українця посеред 2018 р. вирахували в сумі 1 563 $.

 

Підрахунки щороку проводить фінансовий швейцарський конгломерат Кредіт Свіз – для включення у звіт Global Wealth Report світового добробуту. Визначаючи значення для всіх країн, автори звіту беруть до уваги активи фінансового і нефінансового характеру – тобто і банківські заощадження, і нерухому власність).

Вам цікаво, хто ж там поділив пальму першості? Лідерство дісталося швейцарцям – їхні статки оцінили в понад 530 000 $ на 1 дорослого громадянина. Срібло віддали Австралії – 411 тисяч в американських доларах, бронзу – самим Сполученим Штатам – 404 тисяч у їхній рідній валюті. У першій десятці також опинилися громадяни Бельгії, Норвегіі, Нової Зеландії, Канади, Данії, Сінгапуру, Франції. На жаль, про десятку Україні говорити не доводиться, як власне і про сотню у цьому рейтингу…

За даними, розміщеними у звіті, наша держава зайняла 123 місце серед 140 проаналізованих даним рейтингом країн. Мало чи багато – поки ви замислюєтеся над цим, ми розповімо, кому Україна поступилася. Це – невеличке Лесото із показником 2640 доларів на особу, Бангладеш – із 2332 доларами для громадянина, а ще – от не дивуйтеся – Кенія з 2306 американських доларів і Камерун із сумою 2282 у тій же валюті…

Щоб не зіпсувати настрою до кінця, поглянемо назад: тут влаштувалися Білорусь, що дихає нам в спину, дещо відстають Таджикистан, Замбія, Сирія (1190 дол/людину!). Замикає п’ятірку позаду Малі з показником 1094$ на особу… Не поспішайте впадати в депресію – буває значно гірше.

Антирейтингові, останні позиції відверто лякають: Демократична республіка Конґо може похвалитися хіба що 331 доларами на одного дорослого, Ефіопія – всього лиш 167 «зеленими». Жахливими є показники в Малаві 141 американських доларів.

Одним лише тут може похвалитися наша країна: за рік багатіїв зі статками понад 50 мільйонів американських доларів у нас стало… аж на 20 більше. Тобто не 115, а вже 135.

Загалом, вітчизняний рівень багатств України забезпечив нам 80-ту сходинку на світовій арені, це – орієнтовно 55 мільярдів доларів США. Поряд із нами тут Естонія і Литва, а ще Кенія, Казахстан і далекий Сальвадор. Українці випередили за сукупним показником Латвію, Азербайджан, Болівію, і навіть Грузію та Мальту. Лідерські позиції в світі все ще належать США з 98,15 трильйонами, Китаю – 51,87 трильйонами, Японії – 23,88трлн, Німеччині з майже 15 трильйонами та Великій Британії з 14, 2 трлн – все у доларах США. Французи, італійці, канадійці й австралійці – також у «клубі найбагатших».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here