У Сполучених штатах на сьогодні уже відчутна проблема із браком медичних працівників – посади медсестер переживають найбільший дефіцит.  Журналісти міжнародної інформагенції Reuters, звернувшись до адміністрацій десятків медичних закладів, враховуючи найпотужніші установи, отримали таки підтвердження таких чуток.

Навіть найвідоміші медичні установи здійснюють чимало кроків, дбаючи про безпеку і здоров’я пацієнтів та зберегти відділення. Медсестрам призначають високі зарплати, додають надбавки за стаж, та ще низку бонусів: безкоштовне житло, оплату певних видів позик, сприяння в професійному зростанні.

І навіть за таких умов мед сестринських рук не вистачає. Тимчасово приймають на роботу медсестер-іммігрантів. Ще важче втримати медсестер у менших медичних центрах, яким важко конкурувати з центральними. У різних штатах ледь не третина медсестер – старші 55 років!

Приміром, у Західній Вірджинії вже сьогодні потроїли витрати, аби уникнути закриття відділень. Дефіцит працівників на ці позиції у штаті Міссурі складає 16%, в штаті Алабама сягає 20% й подекуди більше. У Бірмінгемі (Алабама) відкритими залишаються близько трьохсот вакансій медичних сестер.

Чи вдасться уряд США вирішувати таку проблему за рахунок кваліфікованих спеціалістів-іммігрантів, серед яких багато українців, – на разі невідомо.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here