Президент США Дональд Трамп 03 серпня оприлюднив закон, що суттєво зменшить кількість мігрантів через Green-Card.

«Заходи з реформування американської імміграції для сильної економіки» (RAISE) передбачають скорочення кількості некваліфікованих іммігрантів, прибулих до Сполучених Штатів. Буде запроваджено також пойнт-систему на основі заслуг. Це система оцінок, що дасть більше шансів дійсно кваліфікованішим претендентам отримати Зелену карту.

Трамп назвав це «однією з найбільших реформ імміграційної системи за півстоліття».

Як пояснили у Білому Домі, це дасть більше можливостей для отримання Зеленої картки заявникам, здатним розмовляти англійською, мати якісні навички та утримувати себе, а отже – робити вклад в зміцнення американської економіки.

Президент США нагадав, що в рамках лотереї Green Card в США прибувало багато людей з низькою кваліфікацією, які в результаті отримували в країні низькі зарплати. З його слів, це чинило неабиякий тиск на американських робітників і платників податків.

Нововведення, за словами Трампа, має на меті заохотити претендентів на зелену карту, які можуть говорити по-англійськи, фінансово підтримувати себе й свою сім’ю, демонструвати свої навички, які, за його словами, “зменшать бідність, підвищують заробітну плату і заощаджують мільярди і мільярди платників податків”.

Video from Voice of America (C).
_____________________________________________________


“Це відновить священні облігації довіри між Америкою та її громадянами”
, – додав він законодавство, яке називається Закон про реформаторську американську імміграцію заради сильної зайнятості (RAISE).

Рівень обмеження, схвалений американським президентом, складе півмільйона карт на рік. Крім американського президента, в підготовці законопроекту брали участь сенатори-республіканці Девід Пердью і Том Коттон. Версія законодавства, внесена Коттоном та Пердью ще у лютому, пропонувала знизити річну імміграцію на 50% протягом наступних 10 років, виділивши зелені картки лише для 539 958 іммігрантів у 2027 р.

Ухвалений законопроект базується на законах, які добре працюють в інших країнах з великим іммігрантським населенням, переконані автори.

Green Card на сьогодні – один із способів іммігрувати в США, який був доступний майже всім.

Інтернет-лотерея проводиться урядом країни щороку.

У 2015 році було видано 1051 031 green-card.

 

2 КОМЕНТАРІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here