Вчора планету вкотре охопила сердечкова ейфорія. The St.Valentine’s Day (День Святого Валентина), народившись у Західній Європі, за кілька століть поширився на весь світ. І хоч наші співвітчизники святкують День Закоханих порівняно недавно – всього декілька десятиліть, в американців ця традиція сягає 1777 року!

Свято задля… продажів?

Валентинів день – ще й день над-успішних продажів! У своїй «валентинковій культурі» США перевершили, здається, весь світ, разом узятий.

Ще наприкінці XVIII ст. в Америці розмітали книгу-інструкцію для юнаків з написання любовних послань.

У наш час чоловіки витрачають на подарунки вдвічі більше, ніж їх чарівні половинки. В цей день у Сполучених штатах продається бл.190 мільйонів троянд! Чоловікам допомагають і жінки: 15% американок самі відправляють собі квіти.

Щороку до цього свята продають 277 млн валентинок: більше буває лише на Різдво.

 

Скільки коштує подарунок

Днями Національна федерація роздрібної торгівлі США виявила, що святкуючи День закоханих, більше половини американців готові витратити бл. $ 100-150 на квіти, прикраси, цукерки й одяг.

Журналісти проаналізували середні витрати на подарунки у Нью-Йорку. Отож, щоб придбати «повний пакет», доведеться витратити більш як півтисячі доларів, а саме:

  • Букет троянд (до 10 шт) – $ 40;
  • Прикраса з діамантами – близько $ 325;
  • Романтична вечеря в ресторані, концерт, шоу – в середньому $ 80;
  • Солодощі й шампанське – $ 67

Що й де купують у різних штатах, демонструє оця карта:

Загалом, найбільше витрачено на entertainment – концерти, шоу і ресторани – рекордних $ 4,5 млрд, на ювелірні прикраси – $ 4,4 млрд., близько $ 2 млрд пішло на обновки (одяг), і $ 1,7 млрд, решта – на бажані особливі подарунки. Більшість компаній дарують покупцям приємні знижки. Тому американці часто користуються спеціальними акціями і картками знижок.

Звісно, точних цифр ми не дізнаємося, але орієнтовний обсяг витрат цього дня вражає – $ 19,7 млрд.!