Норвегія продемонструвала реакцію на висловлювання Дональда Трампа стосовно того, що замість вихідців з «забитих» країн, на кшталт африканських чи Гаїті, краще б до США іммігрували норвежці.

Про це написали більшість світових видань.

Знову весь світ мав нагоду спостерігати нову обурливу вихватку американського президента. Під час свого чергового спічу президент США дозволив собі нецензурно висловлюватися про всіх, хто мігрували чи мігрують до Сполучених штатів з Сальвадору, Гаїті та країн африканського континенту.

Video: Reutеrs

«Нащо нам приїзд людей з цих забитих країн?» – прозвучало у Білому Домі з президентських уст.

Потік мігрантів із зазначених країн Трамп волів би замінити норвезькими громадянами. І перше, і друге твердження викликали шквал невдоволення у всіх соцмережах. Такі заяви користувачі вважають цілком неприйнятними і вкотре звинувачують президента США в расизмі.

Африканський союз уже висловив обурення стосовно виступу президента США. Сам американський лідер заперечує, що його слова були лайкою, називаючи їх «дійсно жорсткими».

«Дякуємо, та не потрібно», – висловився від імені Норвегії Т. Саетре, який належить до Норвезької консервативної партії. «Thanks, but no, thanks» – так курйозно звучить така дипломатична відмова англійською.

Мережу Твіттер заполонили схожі відповіді норвежців – «Вітання з Норвегії. Ми не приїдемо!» та інші.

Тим часом, не дивно, чому вибір Трампа впав саме на Норвегію. Мешканців саме цієї країни визнали найбільш щасливими на планеті у 2017 році.

Цим подіям також передувала зустріч прем’єр-міністра Норвегії Сольсберга з Дональдом Трампом, яку оцінили як успішну.

Крім того, це – одна з найбагатших країн світу за рівнем ВВП і найкращих за соціальним забезпеченням. Якщо два століття тому норвежці дійсно виїздили в Америку сотнями тисяч, то у 2016 році США отримали лише 502 норвезьких іммігрантів, а у минулому році – просто крихітне число – лише 59 осіб!

Photo/Petr David Josek

 

Нагадаємо, що в рейтингу щастя США спромоглися зайняти лише 14-ту сходинку, знизившись на один пункт порівняно з 2016 роком і поступаючись, серед інших, Австрії й Коста-Риці…

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here