Сенат штату Каліфорнія затвердив законопроект, що перешкоджає співпраці правоохоронців з федеральними імміграційними чиновниками.

Згідно цього закону, каліфорнійські правоохоронні органи отримують заборону співпраці з федеральною імміграційною службою.

Тим часом, американський союз громадянських свобод заявив, що цей створює чи не найпотужніший захист від депортацій зі США. Що ж, так Каліфорнія перетворюється на сховок для тих, чиє перебування в країні – нелегальне. Уже сьогодні за неофіційною статистикою тут проживає до трьох мільйонів мігрантів.

Звісно, каліфорнійська влада готова до співпраці стосовно небезпечних правопорушень, однак коли йдеться про жінок і дітей, розірвання родин, позиція сенату одностайна.

В свою чергу, противники законопроекту переконані, що новий закон генерує загрозу суспільній безпеці. Їхні опоненти ж наголошують, що тиск правоохоронців спровокує таку ситуацію через депортації.

Скандальний законопроект ще має схвалити нижня палата законодавчих зборів штату.

Відомо, що цей закон не єдиний: законотворці пропонують й інші проекти на противагу політиці Трампа стосовно імміграційних заборон. Серед них і про фінансову підтримку на адвокатський супровід осіб, яким загрожує депортація.