Не лякайтеся, в США деякі папірці еквівалентні вартості купюрам.  Ми говоримо саме про банківський чек.

По-перше, чек – це документ, який видає Вам банк. Коли Ви вносите кошти на збереження у банк Вам запропонують отримати чекові бланки – пусті чеки, в які Ви зможете вписувати яку суму і кому Ви надаєте.

По-друге, виписуючи чек Ви надаєте банку дозвіл передати з Вашої суми певну частину певній особі. Підтверджується таке рішення Вашим підписом.

Але пам’ятайте, що не можна вказувати в чекові суму більшу ніж та, яка є на Вашому рахунку. Це знизить довіру банку до Вас і призведе до штрафів, через що у майбутньому Вам будуть пропонувати високі відсотки на іпотеку.

Чеки для звичайних громадян зазвичай друкують у вигляді книг. Бувають чеки двослойні (залишать копію) та однослойні.

Чим корисно це для банку?

У США кожен банк зобов’язаний платити податок на валюту. За кожен долар, що орендує у держави, банк мусить відраховувати певну суму як податок. Тобто, чим більше готівки в банку, тим дорожче йому таке зберігання. Заради економії й використовується система чеків. Коли більша частина обігу валюти здійснюється у вигляді чеків, тоді оплата значно менша, адже на чеки податку немає. До того ж, коли Ви приносите банку певну суму, Ви надаєте йому право скористуватися Вашою доларовою купюрою, поки не знімете їх з рахунку.

Яка користь звичайному жителю?

Тут усе простіше. Ви плануєте працювати у США чи вже заробляєте там? Тоді відновити чекову книгу вийде дешевше, ніж втрачені доллари. І якщо Ви загубите, чи у Вас вкрадуть книгу, то ніхто без Вашого підпису не зможе зняти суму з рахунку. А якщо і встигне виманити у Вас підпис на чековій книзі, то банк легко запам’ятає правопорушників, і їх впіймають. У результаті, Ваші кошти в безпеці.

Звідки взялися чеки?

Узагалі історія створення чекових книг тягнеться ще до часів Христових походів. Коли тамплієри завоювали нові землі й переселяли на них народ, вони придумали систему, згідно з якою новим переселенцям можна було не турбуватися про те, що їх пограбують у дорозі. Вони здавали золото в одній частині світу, а при прибутті до місця призначення зверталися із спеціальним документом до тамплієрів, які й видавали їм кошти.

Як користуватись чековою книгою?

 1. Ваші ім’я та адреса (адрес можуть не вказати, це не принципово).
 2. Дата заповнення чека (місяць/день/рік)
 3. Ім’я отримувача чека
 4. Сума цифрами
 5. Сума прописом
 6. Інформація про Ваш банк
 7. Призначення платежу (можна не заповнювати)
 8. Ваш підпис
 9. Номер чека
 10. Account numder (номер рахунка)
 11. Bank routing number (RTN) – унікальний номер Вашого банку.

Як відмінити чек?

Причини, за яких можна відмінити виданий чек:

 1. Якщо кошти за чеком не було знято;
 2. Якщо є важлива причина (втрата чека отримувачем, не пред’явлення оплачених товарів чи послуг).

Така послуга платна – від 10 до 30 доларів.

Що потрібно зробити?

 1. Знайти копію чека (копія зайвою ніколи не буває).
 2. Якнайскоріше зверніться в банк по телефону. Назвіть номер рахунку, чека, суму й ім’я та прізвище отримувача, а також причину відміни. Покажіть документ, щоб засвідчити Вашу особу.
 3. Збережіть інформацію про відміну чека.

Насправді, банк лише припиняє видачу коштів за даним чеком на 6 місяців. Потім Ви можете поновити зупинку. Найкраще, все ж, повністю закрити рахунок, до якого прив’язана чекова книга.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here