Уже місяць чинний указ американського президента Дональда Трампа, згідно якого затверджується новий розмір обмежень на можливий прийом біженців у наступному фінансовому році, що розпочався у жовтні 2017 року. Згідно згаданого указу, нова цифра ліміту біженців становитиме тільки 45 000 осіб.

Зниження даних квот до такого, за різними оцінками, досить критичного рівня, офіційний Білий дім пояснює у своєму меморандумі. Документ обґрунтовує  скорочення «причинами, що відповідають національним інтересам» Сполучених Штатів, серед яких – і гуманітарні питання.

Квоти передбачається розподіляти за територіальною належність біженців. Так, з африканського континенту США дозволять собі прийняти не більш як 19 000 біженців, з Південної Азії та Близькосхідного регіону – щонайбільше 17500 осіб, зі Східної Азії – не більше 5 000, а з Європи та Центральної Азії разом – до 2000 осіб. Найменш відкритими Сполучені Штати будуть до вихідців з Латинської Америки і Карибського басейну – лише півтори тисячі.

Квоти можуть бути переглянути тільки у площині перенесення невикористаних квот між регіонами надходження біженців: такі повноваження покладено на Рекса Тіллерсона, держсекретаря США.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here