Для багатьох українців Сполучені штати давно мають синонім землі обітованої, у нерелігійному сенсі, звісно! Життя по-американськи дійсно виглядає мрією для багатьох, особливо на пострадянському просторі. Проте, якщо ви відважилися втілити цю свою American dream в життя, на самому початку варто замислитися – а чи підійде мені ця країна?

Спираючись на опитування наших емігрантів в країні Свободи, а також реальні випадки і висновки статистів, ми сформували ТОП-5 пунктів для самоперевірки. Тим, хто знайде себе більш ніж в одному з них – варто переглянути або бажання виїхати до Америки, або власні життєві погляди.

Що ж, поїхали!

Причина №1. МОВА.

Ті, хто не володіє англійською й не прагне вчити її надалі. Не дивно, бо знання мови країни, в яку іммігруєш – ніхто не почуватиметься своїм у будь-якій країні. Це – проблеми зі спілкуванням, навіть на мінімально побутовому рівні.

Як пояснити у крамниці, що вам потрібно? Розпитати перехожих, де приміром, метро, розібратися з документами та порозумітися службовцями в різних інстанціях? Тобто замість омріяного життя «як в казці» отримаєте «життя як вдома, тільки нічого не зрозуміло»!

Те саме й із «нормальною» роботою, яку кожен емігрант прагне відшукати в Америці. Якщо ви й не намагаєтеся вчити місцеву мову – працювати в хороших умовах вам практично не світить. Натомість, всі місцеві радіють будь-яким намаганням розмовляти їх мовою, де інде за це вам можуть дістатися певні заохочення.

Висновок: вчіть англійську! Зрозумієте чи не пів світу…

 

Причина №2. ЛАЙФСТАЙЛ: АБО ЛЮБИШ, АБО НІЯК!
Категорично? Можливо. Але правдиво. Влаштуватися і знайти себе в цій країні зможе тільки той, хто прийняв її порядки, кому подобається американське життя – його часом навіжений ритм, радощі і недоліки. Не сприймаєте життя по-американськи – краще забути про нього ще вдома, бо в Америці від Америки не сховатися.

Єдиний вихід – придивитися до таких ненависних «порядків» – може не все так погано? А ще – знайти, що можна полюбити в Америці. Вона має чим похвалитися.

 

Причина №3. ПРОБЛЕМИ ЗІ ЗДОРОВ’ЯМ

Two doctors explaining to a patient her medical chart

У Сполучених штатах не все просто з охороною здоров’я. Тому перед виїздом варто цим не просто поцікавитися. Маючи певні негаразди, захворювання та інше, варто добре знати, чи підтримання вашого самопочуття буде можливим на належному рівні.

Парадокс: один з найкрутіших в світі рівень медичних професіоналів, обладнання й медикаментів є доступним далеко не для всіх у США. Хворіти в країні нереально дорого, особливо без хорошої страхівки. Це не «страшилка» від скептиків, а слушне попередження для тих, хто планує забрати в еміграцію свої недуги.

Краще їхати за океан максимально оздоровленим і дбати про цей стан надалі.

Причина № 4. ЗВИЧКА ПРАЦЮВАТИ.

Якщо у вас такого немає – розпаковуйте валізи. Відносно більшості європейських країн, американці –люті трудоголіки! Працюють тут багато і зосереджено. Продуктивність на 100% – мета всіх роботодавців. І десяток кава-брейків на день чи фіксований графік «з дев’ятої до шостої» зовсім не про них. Тому новачку, завойовуючи місце під сонцем, доведеться бути ще працьовитішим.

Якщо на попередній роботі у вас було інакше – готуйтеся до великих перетворень, або… до славетного кіношого «you are fired». Або звикайте працювати.

Причина №5. ЖИТТЯ ЗАНОВО – О НІ!

А як ви думали? Нова країна, інший материк, інше житло й інші люди – це абсолютно новий вимір. Виїзд у США найчастіше означає початок з чистого аркуша – і кар’єри, і дружніх зв’язків, і нових звичок. Важливо не боятися всього нового. Тому від переїзду виграють люди завзяті, ризикові, позитивні. І витривалі. Адже щоб влаштуватися в США, вам знадобиться щонайменше 3, а то й 5 років, щоб освоїтися з роботою, житлом, оточенням. Якщо слово «по-новому» викликає у вас острах і бажання просто зараз сховатися «в мушлю», тричі подумайте, чи вдасться вам знайти рівновагу на новому місці.

Або вчіться її шукати – по-американськи.

Відкрити візу в США

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here