Паспорт взяли? – таке питання ставимо собі, вирушаючи в подорож, перед відчиненими дверима. А куди ж без нього!

Ця маленька книжечка, а все частіше – і картка – позначає нас самих, стаючи дедалі важливішою. Особливо для тих, хто не уявляє життя без подорожі: для нас, таких,  паспорт стає ключем від дверей в усі країни. Напевно, не раз ви помічали, перебуваючи в аеропорту чи на кордоні, що паспорти різних країн не такі вже й барвисті. Насправді кольорів цей серйозний документ буває лиш кількох кольорів: синього, червоного, зеленого – відтінки теж враховуємо, а ще – чорного.

 

Червоні

Хоч в Україні зараз не такі паспорти, однак найбільш поширений колір паспортів – таки червоний. Їх використовують не тільки громадяни держав, об’єднаних Європейським союзом (виняток зараз становить Хорватія), а й країн, асоційованих з ЄС, або таких, що інтегруються до об’єднаної Європи. Серед них – паспорти Македонії, Албанії і навіть Туреччини.

Інший мотив червоності паспорта – підтримка комуністичної ідеології в країні на даний час або в минулому. Полюбляють бордові паспорти у Латинській Америці – країни Андського співтовариства націй. Такі документи мають громадяни Перу, Болівії, Еквадору і Колумбії.

 

Сині

«Срібло» за кількістю паспортів тримає синій колір.

Символіка синього кольору – поза сумнівом, зміни, ознака нового світу. Сполучені штати із 1976 року перейшли на темно-сині паспорти. Україна вже кілька років використовує сині паспорти, і з переходом до біометрії залишила колір незмінним.

Держави Карибського басейну, власне, їх п’ятнадцять, теж обрали синій для своїх документів. На знак належності до об’єднання МЕРКОСУР південноамериканські держави – Аргентина, Бразилія, Параґвай – використовують блакитний паспорт. Венесуельці – єдині в Меркосур, хто залишив червоний паспорт.

 

Зелені

Улюблений колір Пророка Мохамеда, вважають, був саме зелений. Це – аргумент за колір зеленого паспорта переважно в усіх країнах мусульманського світу. Марокко, Пакистан і Саудівська Аравія.

В африканських країнах особлива шана теж надається зеленому кольору, як позначенню джерела життя, природи, сили. Ніґерія і Ніґер, Сенеґал, Буркіна-Фасо і Кот-д’Івуар обрали закордонний проїзний документ у різних відтінках зеленого. Разом з цим, кольори вказують на приналежність до західноафриканського економічного союзу ECOWAS.

 

І нарешті, всіх вже мучить питання про чорний паспорт.

Отож, чорні.

Дійсно, закордонні паспорти, що мають чорну обгортку, дуже мало розповсюджені. Це – документи, здебільшого, африканських країн. Серед них – Анґола, Ґабон, Конґо, Бурунді, Ботсвана, Чад… Спираючись на національний колір – чорний – чорні закордонні паспорти мають і мешканці Нової Зеландії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here