Більш як 13% населення Сполучених штатів складають мігранти. Це близько 44 млн людей з різних куточків планети, які приїхали по свою американську мрію. З огляду на статистику американських досліджень, ми віднайшли 7 міст, які разом з прилеглими околицями із року в рік приймають мігрантів з усього світу.

 

Нью-Йорк

Іммігрантське населення Нью-Йорка та прилеглих до мегаполісу містечок за своєю чисельністю рухається до 5 мільйонів осіб, при чому майже половина з них (45%) мають вищу освіту.

Іммігранти переважно влаштовуються працювати бізнесі, управлінні, мистецтві та науці (бл. 35%), ще третина – у сервісі й обслуговуванні, 16% в продажах. Безробіття у цьому середовищі складає близько 10% проти американських 6,5%. Та й отримують приїжджі тут до на 20-22% менше за американців.

Словом, у Великому мурашнику знаходиться місце і для заробітчан, які хочуть і вміють виживати й заробляти в мегаполісі. Адже сама назва Нью-Йорк чого коштує.

Сан-Франциско

Сан-Франциско після 2013 року стало новим домом для двохсот тисяч іммігрантів. Тепер їх кількість оцінюється в 1,5 млн осіб, і це третина населення!

Це здебільшого тридцятирічні, освічені (більше 55%) спеціалісти з Азії, Європи та Центральної Америки. Попри це, дохід таких працівників на 10-11% менший за американські доходи.

Лос-Анджелес

За останні 3 роки місто янголів побільшало на більш як 310 тис. іммігрантів. Середній вік цих людей – майже 30 років, і 46% мають вищу або незакінчену вищу освіту. Одначе, заробіток приїжджих складає близько 2/3 порівняно з місцевими.

Вашингтон

Американська столиця привабила чверть мільйона мігрантів впродовж останніх 4 років. Жити й працювати в столиці наважуються переважно спеціалісти після 30-ти, більше половини з них – із вищою освітою. Схоже, що працювати в столиці престижно й вигідно, навіть враховуючи те, що дохід заробітчан лиш 70,5% від американських колег з аналогічними обов’язками.

Хюстон

Чвертьмільйонну позначку від 2103 року подолали і заробітчани у центрі космополітів – Х’юстоні. Це переважно молодь, більше половини з яких ще не має професії та вищої освіти. При цьому, річний дохід імігрантів складає в середньому 49,9 тис. доларів на рік. Це на 20% менше за американську статистику.

Маямі

Число мігрантів останніми роками почало зростати і рухатися до позначки в півмільйона – близькість сусідньої Мексики і зміни в міграційному законодавстві змусили людей до конкретних рішень.

Кого приваблює сонячне серце Маямі? Середньостатистичні іммігранти у 84 випадках зі ста – вихідці з латиноамериканських країн, їм майже 35, і лише третина – професіонали з вищою (або бакалаврською) освітою. Частіше це – жінки. І хоча іммігранти у цій частині країни чисельно переважають народжених у США, заробіток їх все ще на третину менший, ніж у останніх.

Чикаго

Сюди прямують багатонаціональні потоки приїжджих і з Мексики, і з Азії, і з Європи та зокрема, з України. До слова, саме тут – найбільша українська діаспора.

Іммігранти – переважно освічені люди, частина з яких продовжує або доповнює освіту вже у США, щоб не програвати конкуренцію колегам-американцям, чия праця оплачується на 25% краще.

І хоч рівень безробіття на цих теренах близький до 9%, населення з року в рік зростає на сотні тисяч іммігрантів. Приміром, у 2013-15 роках ця цифра склала близько 170 тисяч іноземців.