#1. Сто вертепів до Різдва можна побачити у Римі

В італійській столиці до головного зимового свята відкрилася грандіозна виставка вертепів, чия історія налічує майже 50 років, а географія учасників – на світовому рівні. Попри гучну назву «Сто різдвяних вертепів», відвідувачі зможуть побачити їх удвічі більше! Місцеві мешканці здавна переконані – вертеп є основним атрибутом і окрасою Різдва, тож ставляться до нього з великою шаною, і виділили найпочеснішу локацію – центральну площу Риму. Зі слів відвідувачів виставки, цьогорічні вертепи вражають широтою розкритих тем – до них внесено новітні нотки, суспільні проблеми, нетрадиційні матеріали – від лози до автозапчастин чи комп’ютерних дисків.

 

#2. Краща європейська ялинка цього року в Литви

Дизайнери з Вільнюса цього року попрацювали краще, ніж просто на славу. Майже тисяча іграшок і 70 тисяч святкових вогників створили феєричну різдвяну композицію в центрі столиці. Вона сяє так, що це видно навіть з літаків, що пролітають над містом!

Відкриття ялинки відбулося 1 грудня, щоб більше людей встигли нею намилуватися. Довкола розташувався різдвяний ярмарок площею в 2,5 тисячі квадратних метрів, оповитий ароматами випічки та казкового глінтвейну!

Видання «Кращі європейські напрями» визнає кращою в Європі саме литовську красуню – її вдало доповнив і різдвяний декор міста, який настроєво підкреслює всю велич різдвяної ялинки у центрі Вільнюса.

 

#3. Лондон похвалився супер-атракціоном

AFP PHOTO / LEON NEAL

Якщо потрапите до Лондона ще у 2017-му, неодмінно відвідайте Королівські ботанічні сади, де до 01 січня діятиме різдвяна алея!

Вам випаде нагода пройтися стежиною, залитою мерехтінням мільйона вогників на рідкісних деревах саду – це як прогулянка у казку, дорогою до Різдвяного дива. На шляху вас вразить фантастичне лазерне шоу, сплетіння світлових лабіринтів і розквітання небачених світлових квітів. Поринути в дитинство по-справжньому можна у дитячому секторі.

В британській столиці не оминайте також живу красуню-ялинку, яка «зацвіла» живими квітами – на залізничному вокзалі St Pancras.

 

#4. Головне різдвяне дерево США піде… на лісопилку?

Вона виросла до 25 метрів і їй – 80 років. У Нью-Йорку сотні тисяч американців і туристів побачать її на Різдво і в новорічну ніч.

Але долю головної американської ялинки вже вирішено. Вже десять років американці втілюють традицію: відправляти уславлену головну ялинку на… лісопилку.

Мета в цієї традиції справді корисна – новорічний символ відправляють і далі служити людям – з дерева будують будинок. І так щороку. Лісові красуні у буквальному сенсі стають фундаментом, підлогою чи стінами нових будівель – за програмою Доступного житла. Так американці надають реального сенсу життю ялинки, а новим будинкам – дух різдвяних свят. На доступне житло в Америці щороку очікують багато людей.

 

#5. Північна Корея відмінила… Різдво!

Вам нічого не почулося! Новим ідеологічним вибриком очільника Північної Кореї Кім Чен Ина стала заборона відзначати Різдво. Йдеться про розпорядження північно-корейського лідера на людні святкування Різдва з усіма атрибутами – веселощі, колядки, гастрономія… Такі зібрання відтепер заборонено. Це найзухваліший наступ диктатора на різдвяні традиції, якщо порівнювати з намаганнями обмежити Різдво в минулі роки. Приміром, у 2016 році всю Північну Корею замість Святвечора, змусили примусово відзначити 97 день народження бабусі Кім Чен Ина, котра народилася 24 грудня.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here