Коли збираєтеся у мандрівку, важливо задавати собі питання не «що ж узяти?», а кілька інших. У відпустку чи відрядження? В гори чи до моря? На 2 дні чи 2 тижні? Наодинці чи з родиною/дітьми?

Саме від цих відповідей залежить, на що орієнтуватися, збираючи валізу. Щоб уникнути муки вибору, скористайтеся доволі універсальними правилами від досвідчених туристів, для яких валіза – майже друга шафа.

Звісно, ми поговоримо про відпустку. І найперше – про найвагомішу частину багажу – ваш гардероб. Відпустка – час на ваші задоволення, а відсутність улюблених і присутність зайвих речей може вас засмутити.

Скористайтеся кількома практичними правилами, готуючи ваш багаж.

Перше правило. «Чесне»

Чітко визначіться – чим ви займетеся під час відпустки?

Подумайте: чи плануєте оглядати цікаві місця, їздити на екскурсії, чи навпаки – збираєтеся поніжитися на сонечку на узбережжі чи в басейні. Будьте чесними з собою, бо від цього залежатиме вміст вашої валізи.

Якщо серйозної активності не передбачаєте – підійде взуття на підборах, красиві речі з «неслухняних» тканин, складні силуети і луки.

Якщо перед вами – дещо шалена мандрівка з екскурсіями в стилі «побачити все за 4 години», ваші друзі – універсальний комплект одягу і зручне взуття, що не натирає! Багатошаровість одягу дозволить вам комбінувати багато варіантів, у тому числі залежно від настрою чи погоди.

Друге правило. «Улюблене»

Брати з собою тільки речі, які ви любите.

У всіх є улюблені речі, але трапляються й ті, що ми їх відверто уникаємо. Таких у вашій валізі не повинно бути взагалі. Все – для задоволення, такий девіз речей у валізі. Ґнавіть аксесуари мають надихати і відповідати моментам вашого відпочинку.

Третє правило. «Необхідне»

Всі речі мають поєднуватися між собою.

Це означає, що вам потрібні, як мінімум, три «верха» (одяг вище талії – футболки, блузи, кофтинки, кардиган…), і при цьому ваше взуття, сумки і головні убори мають «подружитися» з цим одягом.

Є така чудова формула 5 > 4 > 3 > 2 > 1.

Це – 5 «верхів» (обирайте різні, але практичні варіанти). Згадайте написане вище, орієнтуйтеся на заплановані активності – прогулянка, похід, вечеря в ресторані, пікнік на пляжі…

До них підберіть 4 «низи», теж залежно від погоди і ваших планів. Джинси варто мати завжди!

Далі «3» аксесуари: головний убір, окуляри, шалик, краватка, сумочка – визначайте цю трійку за правилом «улюбленого».

Двійка – це ваше взуття. Мінімум для подорожі. Пам’ятайте про зручність і практичність – відпочивати босими не дуже зручно!

Один – це про купальник. Але це – справді мінімум! Якщо на вас чекає щонайменше тиждень моря, подбайте, щоб купальних гарнітурів було не менше двох.

Ці правила є доволі універсальними, але радимо завжди зважувати час подорожі і готовність тягти важку валізу, ще й платити за неї в аеропорту.

Наостанок відкриємо дієве «секретне» питання, що допоможе не брати зайвого. Якщо речі не вміщаються у валізу, запитайте себе: «чи так мені це потрібно, що я не проживу без нього ці дні?».

Легких вам подорожей і вдалого відпочинку!
_____________________________

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here