Збираючись у мандрівку, кожний турист найбільше переймається багажем. Звісно, важливо не забути важливих речей, однак перевантажувати валізи зайвим теж не хочеться. Особливо прискіпливими ми стаємо, коли нас чекає авіапереліт. От ви колись зустрічали людину, яка радо оплачує “зайві” кілограми багажу в аеропорту?!
Та якщо Ваші приготування будуть неточними, платити таки доведеться!

Cлід розрізняти поняття багажу та ручної поклажі!

Багаж – (згідно ІАТА) це предмети, майно та інша особиста власність пасажира, призначена для носіння або використання цим пасажиром, або необхідна для його комфорту або зручності під час подорожей. Приміром, це валіза, що здається до спеціального багажного відділення.
А от ручну поклажу (визначених невеликих розмірів) Ви берете з собою.

В обох випадках Вам необхідно знати наявну вагу і “правильні” габарити. Будьте уважні: різні перевізники можуть зазначати різні цифри.

Реєстрований та не реєстрований багаж
Реєстрований багаж – той, що подано до реєстрації та за який отримано квитанцію. Його зважують, прикріплюють ярлик і відправляють до багажного відділення. Забрати його можна по прильоту згідно квитанції.

Не реєстрований багаж мандрує разом з пасажиром. Це ручна поклажа.

Зазвичай, правила перевезення багажу залежать правил авіакомпанії та країни, до якої Ви мандруєте. Нині у світі діє 2 системи для реєстрації багажу: предметна та вагова.
Ваговою користуються в країнах Європи, Азії та кол. СНД. У такому разі можна перевозити багаж, що не перевищує вказаної ваги, безкоштовно.

Економ-клас: 20 кг на одного пасажира
Бізнес-клас: 30 кг
Діти до двох років: 10 кг

1 коментар

Comments are closed.