Зовсім нещодавно лікарі дійшли шокуючих висновків: відпочинок (так-так, саме він!) може в буквальному сенсі змінити наш мозок. Звісно, у кращу сторону!

Виявляється, відпочинок на природі і подорожі дикими і незаселеними куточками нашої планети не тільки приносять море яскравих вражень, а й допомагають нам перестати… думати!

Так-так, на думку вчених і лікарів, “вимикання мозку” (ненадовго) – це дійсно кращий спосіб впоратися з поганим настроєм. А найцікавіше, що саме у «вимкненому» стані людський мозок буквально змінюється!

Для підтвердження цієї теорії дослідники протестували групу людей, які гуляли лісом усього 1,5 години. У кожного з учасників експерименту помітили значне зменшення активності у префронтальній корі – зоні мозку, що відповідає за психічні захворювання. А тепер уявіть, що відбувається з людиною, яка проводить на природі не 1,5 години, а кілька днів поспіль!

Вчені відповіли і на питання про те, як зміна мозку позначається на нашому повсякденному житті.

Вони попросили групу добровольців на кілька днів вимкнути усі ґаджети і провести час де-небудь подалі від міського шуму. Після цього учасникам експерименту запропонували пройти творче випробування і вирішити кілька складних завдань. Виявилося, що їхній рівень творчого мислення підвищився на 50%.

І це мінімум!

Міцне здоров’я, довголіття, гармонія в особистих стосунках і непідробне, природне щастя – щоб отримати все це одразу, варто лише не забувати про відпочинок і час від часу закидати у дальній кут всі справи, діставати улюблені валізи і вирушати туди, де тихо і красиво.