Туреччина – наче скриня, багата на дива. Бо поза турецькими готелями і спа існує суцільне туристичне натхнення, казка 1001 ночі. Вперше побачити білосніжні гори у спекотній країні, або південне небо, всіяне барвистими кулями – якесь справжнє відчуття казки, навіть для дорослої людини.

Памуккале

Так так, у всіх одне спільне бажання – торкнутися білого, невідомого і прекрасного. Ми зараз про Памуккале! Геотермальні джерела чистого аквамаринового кольору наче потопають у пухких кучугурах бавовнику… Цілі поверхи цих природних басейнів так і звуться – бавовняні замки.

Весь секрет – у воді.
Її температура в джерелах коливається від 35о С аж до 100о С, і вона щедро насичена кальцієм. Упродовж віків вода стікає цими гірськими каскадами і схилами, утворюючи дивовижну скам’янілу архітектуру.

Поряд з травертином, з якого виросло Памуккале, трапляються рожеві іскринки олеандру з його чарівним пилком і п’янким ароматом. В обіймах ніжних рослин прихований басейн Клеопатри – саме у цьому термальному джерелі легендарна правителька приймала ванни для омолодження. До VII століття природні басейни вінчали античні колони, знищені землетрусом, і тепер ці велетні епічно виглядають із дна.

Температура тут незмінно 35о С. Ваше тіло ніжиться у мільйонах бульбашок із земних надр, що несуть чудодійні властивості, це наче ванна шампанського, але захоплює в тисячу разів більше! Непідробне відчуття царських розкошів.

 

Лікійська земля

Але яка ж магія без вогню?
Всім, хто розслабляється дивлячись, як горить вогонь, радимо вирушати на Лікійську стежку. Прямуючи нею, ви зустрінете вогненний пагорб Янарташ (тур. «палаюча гора»).

Це місце настільки містичне, що навіть одинокого скептика, що мандрує сам, не полишає відчуття присутності ще когось поряд. Язики вогнища, наче рухи факіра, заворожують і змушують затамувати подих, коли з землі неочікувано виривається живе полум’я. Місцеві переповідають: здавна тут оселилося вогнедишне чудовисько. Його нарекли Химерою за зміїний хвіст, лев’ячу голову і паскудний норов. Разом з Химерою на ці землі прийшли лихо і біди.

The flames of eternal fires lick from the rocks at the Olympos national park in Chimera© Jens Kalaene/dpa/Corbis

Довго-довго ніхто не міг здолати злу потвору. Аж доки цар Беллерофонт на своєму пегасі не поцілив Химеру з лука. Вірний кінь довершив справу, втоптавши потвору глибоко в землю. З тих часів Химера тільки й може випускати вогняні язики з-під землі. І ті язики сягали вище людського зросту. Кораблі бачили їх з моря, і мали їх за маяк.

А ось нудні вчені не вірять в міфи і стверджують, що через розломи з-під землі виривається газ, що й горить. Але ми відмовляємося в це вірити, бо дивовижний вогонь практично не обпікає рук – його можна буквально погладити.

Сьогодні лікійська земля «дихає» вогнем не так щиро. Проте в сутінках це й досі феєричне явище, яке треба встигнути побачити.

Каппадокія

Романтичним мрійникам просто необхідно відвідати Каппадокію! Цього краю немає на звичайних картах – Країна прекрасних коней (отак перекладається назва з турецької) – це одразу чотири провінції – Ніґде, Кайсері, Кішегір та Аксарай.

Каппадокія дуже популярна серед туристів: вулканічні краєвиди справляють невимовне враження на всіх без винятку. Ці пейзажі більше схожі на інопланетну поверхню, а від того ще таємничіша їх краса. Помережані ходами скелі, могутні глиби вулканічного каміння, вежі, піраміди – все це переносить у країну фентезі і мрій.

До сил природи, що тисячоліттями творили унікальність Каппадокії, додалися людські старання. Це – печерні міста, тунелі, сліди тисячолітньої цивілізації, вибиті просто на скелях. Розгледіти Край Прекрасних коней «одним оком» чи проїздом не вдасться, навіть не намагайтеся! Щоб відкрити всі таємниці цієї землі – потрібне ціле життя.

Каппадокія вас причарує, та так, що повертатися захочеться ще і ще.

Тепер ви знаєте: бути в Туреччині і не виходити з готелю (хай і ультра-all-inclusive) – це шкода своїм враженням!

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here