Відпустка – щаслива пора, яку легко можуть затьмарити авіакомпанії, які нерідко втрачають багаж туристів. Головна порада в такій ситуації – зберігайте спокій, зробіть кілька важливих кроків, щоб спробувати повернути речі, і остаточно не зіпсувати нерви. Ось вам 5 кроків, які обов’язково треба зробити.


Крок 1.
Якщо пасажир виявив, що його багаж не прилетів разом з ним, він повинен звернутися до офіційних осіб, які мають спеціальні повноваження на організацію його пошуків. Це можуть бути або представники авіакомпанії, послугами якої ви скористалися, або ж незалежна служба розшуку багажу, як от LOST & FOUND. Шукайте інформацію про них у довідкових центрах аеропорту.


Крок 2.
Пасажиру буде запропоновано заповнити спеціальний акт на розшук. PIR (Passenger Irregularity Report) міститиме максимум даних для пошуку. У документі пасажир повинен зазначити прикмети своєї валізи, описавши його колір, форму, матеріал, номери багажних ярликів, характерні риси валізи тощо. Тому досвідчені тревел-блогери радять туристам фотографувати вміст валізи перед вильотом, і саму валізу перед здачею в багаж.


Крок 3.
Після цього пасажиру повідомлять номер заявки на розшук пропажі. Якщо багаж буде знайдено, його надішлють найближчим авіарейсом і доставлять на ту адресу, яку пасажир вказав в заповненому акті. Шукайте також можливості відслідкувати ситуацію онлайн – за номером заявки. Служба World Tracer дає можливість відслідкувати шляхи багажу пасажирів (за наявним номером).

Пам’ятайте – якщо ваш багаж загубився на шляху на відпочинок чи у відрядження (головне, що не додому) – значна частина авіакомпаній компенсують втрату багажу речами першої необхідності, або ж надають кошти на їх придбання (іноді до 250$).


Крок 4.
Статистика свідчить, що 85% втрачених багажів знаходяться впродовж кількох днів після рейсів. А максимальний термін пошуку – три тижні (21 день). Якщо за цей час пропажа не знайдеться, багаж офіційно оголосять загубленим / вкраденим. У цьому випадку авіакомпанія зобов’язана виплатити компенсацію. Сума компенсації розраховується залежно від ваги багажу і не враховує цінності речей в ньому. За втрачений багаж авіакомпанія зобов’язана виплатити компенсацію з розрахунку фіксованої суми за кілограм. Орієнтовно це 20$ за кілограм ваги.
Якщо у вас в багажі були недавно куплені цінні речі та у вас збереглися чеки, прикладіть їх до заяви про відшкодування шкоди. Це допоможе отримати більш справедливу компенсацію. Варто знати: якщо компенсацію здійснюють за чеками на покупки, на придбаний одяг компенсація складатиме 50% від цінника.


Крок 5.
Щоб забрати речі в аеропорту, слід мати з собою паспорт, акт втрати багажу (PIR) та заповнену митну декларацію.
НА МАЙБУТНЄ. Щоб звести ризики до мінімуму, цінності необхідно або застрахувати, а краще знайти можливість перевозити їх з собою в салоні літака. У більшості валіз є такі собі віконечка для візитівок та ярличків – вкладіть туди інформацію зі своїм іменем та контактними даними. І навчіться ніколи не викидати багажну декларацію до отримання багажу!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here