Кожна країна може похвалитися власними законами й заборонами, до яких більшість громадян звикли, зате туристи не припиняють дивуватися. Адже найчастіше годі шукати їм логічні пояснення!

Нам постійно натрапляють на очі скарги туристів на ті чи інші дивацтва і здавалося б, безпідставні заборони. З цього вийшов кумедний рейтинг, який буде корисно прочитати, плануючи подорожувати світом… Почнімо!

9 місце.
У комуні Бергюн (Швейцарія) забороняють… фотографувати!

 

Це явно не прадавня традиція, правильно підмітите ви. Менше року тому (!), наприкінці травня 2017-го, місева влада оголосила, що начебто науково доведено, що красиві фото з відпусток, викладені у соцмережах, змушують людей почуватися нещасними… Глядач відчуває дискомфорт від того, що бачить прекрасне місце і не може одразу ж там опинитися.

Порушення заборони тягне за собою штраф розміром 5 швейцарських франків (~139 грн). Цікаво, що в себе на приватній території мешканцям не забороняють робити фото, так само як і знімати весілля. Та найкумедніше – не штрафують за фото, зроблені з вагона поїзда, що проїздить повз Бергюн.

 

8 місце.
У Німеччині заборонили зупинятися на автобані через відсутність палива 

Воно наче й не дивина, бо зупинка серед автобану з напруженим рухом створює неабиякі проблеми на дорозі. Тому педантичних німців не хвилює навіть фізична відсутність палива в баку вашого авто. Якщо ж лампочка таки заблимала, то знайте, вам з найбільшою імовірністю вам «світить» штраф.

 

7 місце.
Працевлаштованим японцям не можна мати зайву вагу!

Вам не почулося! В японії ще й спеціальний «метаболічний закон» прийняли. Згідно його норм, японці від 40 до 75 років, котрі працюють, вимірюють обєм талії. У чоловіків норма не перевищує 85 см, у жінок – 90 см. Тішить тут саме те, що тих, хто не втрапив у норми, не штрафують і не карають, зате допомагають ефективно худнути до «законних» розмірів. Ось так!

 

6 місце.
Ні продавати, ні імпортувати! Це про Сингапур і… жуйку

Сингапур за правом вважають однією з найчистіших країн на світі. Але це – сьогодні. У 80-х роках уряд забив на сполох: жувальна ґумка стала справжнім лихом. Марґінали і хулігани використовували її як найбільш злісне знаряддя для псування всього навколо – замкових шпарин у житлах, ліфтів, поштових скриньок та ін.

Тільки повна заборона жуйки і величезні витрати змогли позбавити країну «жуйкової» напасті.

Отож тепер ні продавати, ані ввозити до країни їх не можна. Не кажучи вже про космічний штраф, якщо ваша жуйка раптом опиниться виплюнутою на асфальті – можна втратити цілий статок. Тому тут краще посміхатися, ніж жувати. Виняток становлять хіба що лікувальні жувальні ґумки, які відпускають виключно за рецептом лікаря.

 

5 місце.
По всій Канаді заборонена магія. Якщо тільки ви – не спадкова відьма!

Отакої! Бути відьмою можна, а чаклувати прикидаючись нею – ні.кілька років тому несправжньому магу довелося виплатити державі аж 14 000 доларів за начебто зняте родове прокляття з клієнтки. Мабуть, бідолаха не зміг довести магічного походження. Досі найцікавіше питання в цій історії – як же все таки довести, що ти – відьма або відьмак, якщо документів про це ніхто не видає?!

 

4місце.
У штаті Колорадо в США під забороною – гра в сніжки

Все – тому, що місцева влада вирішила прирівняти кидання сніжками до жбурляння каменів та інших небезпечних предметів. Стережіться, бо навіть за невинну зимову гру тут цілком реально може прилетіти штраф. І Колорадо – не єдине місце, де є така заборона: будете у м. Толіка (шт. Канзас), то згадайте про неї, і зліпіть краще сніговика.

 

3 місце.
Китай заборонив кіно про подорожі в часі

Хоч дивитися кіно – незвичне заняття для туристів, про це двацтво ми не могли мовчати.

Китайські законодавці настільки шанобливі до історії, що на їх думку, фільми про подорожі в часі – це занадто зневажливо до історії. Вони переконані, що ці стрічки сприяють фаталізму, забобонності й ідеям реінкарнації. Та для туриста це не біда – китай надто багатогранний і незрозумілий, щоб віддавати перевагу кінофантастиці.

 

2  місце.
До Італії не можна пересилати поштою взуття, шляпи, іграшки і не тільки…

Правила і обмеження поштових посилок є всюди. Ми звикли, що до заборонених входять зброя, коштовності, деякі ліки, але італійці вкотре здивували.

Їх перелік заборонених посилок до країни – величезний! Добряча частина його – відверто дивацькі: штучні фрукти і квітки, дзвоники, музичні інструменти, годинники і їх запчастини, все взуття, іграшки (окрім цілком дерев’яних). У переліку абсолютно неочікувані кава, парфуми, шкірні вироби і… гральні карти! Цікаво, що більшість з переліченого вивозити з країни можна, і без проблем.

Чи можна ігнорувати правила – мабуть, комусь вдається, однак ризикувати не радимо. Особливо якщо ви турист. Візьміть краще більшу валізу.

1 місце.
На Шпіцберґені офіційно заборонено… помирати

Найдивнішими виявилися норвежці. Ще б пак – заборонити людям помирати!

Такий закон діє у м. Лонг’їр на Шпіцберґені. На цій території дійсно заборонено вмирати. Хворих або потерпілих внаслідок нещасних випадків негайно відправляють на материкову частину Норвегії.

Зараз ми мали би похвалити це місто, як єдине, де ніхто е вмирає… Але ж ні. Такі ж заборони діють у трьох місцевостях Франції, іспанському місті та на священному острові Іцукусіма в Японії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here