Пригадайте себе чи друзів-туристів, і точно погодитеся: цілу купу речей туристи беруть у подорож просто, через звички, або «так треба».

А чи треба?

Ось дев’ять речей, про доцільність яких варто замислитися!
1. Фотокамера
Звичайно, якщо ви професійний фотограф, то вам не обійтися без своєї улюбленої «дзеркалки». В інших випадках велика і важка дзеркальна камера, та ще й додаткові об’єктиви – точно зайвий тягар. Більшість сучасних смартфонів роблять відмінні фото, і вони завжди з вами, щоб зловити й зафіксувати вподобаний кадр. Ним ще й поділитися можна одразу!
2. Міжнародна SIM-карта
«Тревел-сімки» здатні знизити витрати на мобільний зв’язок за кордоном. Однак, більшості мандрівників важливі не стільки дзвінки і СМС, скільки Інтернет і передача даних. А для цього міжнародні SIM-карти не дають відчутної переваги. Тому громадський безкоштовний Wi-Fi – наше все.
3. Спеціальний одяг для подорожей

Ваші дорогі черевики для трекінгу, одяг кольору хакі і корковий шолом відмінно виглядають в джунглях Амазонки, але в центрі Парижа це виглядає смішно і безглуздо. Це не гірська експедиція, а звичайна прогулянка. Одягайте те, до чого звикли вдома.
4. Путівники

До сих пір зустрічаються туристи, по звичці тягають за собою паперові путівники. Залиште їх для домашнього читання, а з собою візьміть електронний варіант, скачавши його в смартфон.

5. Більше одного «розумного» гаджета

Смартфон – це не тільки ваш путівник, але і карта, засіб комунікації, ліхтарик, магнітофон, радіо, фотоапарат, будильник і мільйон інших корисних речей. У більшості випадків, ви зможете обійтися тільки їм, що не обтяжуючи багаж планшетами, «читалки» і ноутбуками.

6. Безліч туалетного приладдя

Багато людей, схоже, не знають, що в інших країнах теж є магазини, які продають мило, шампунь, зволожуючий крем і інше. Тим більше, все це можна знайти в готелі. Не потрібно везти з собою літри рідини «про запас». Краще візьміть з собою компактний набір.
7. Зайвий одяг

Ви впевнені, що вам знадобиться кілька пар джинсів, п’ять пар взуття, все наявне нижню білизну? … Все, що вам потрібно в подорожі будь-якої тривалості, – одяг на 10 днів. Так, доведеться щось випрати, зате ви оціните легкий валізу.
8. Величезний рюкзак
Щасливо усміхнені мандрівники з величезними рюкзаками бувають тільки на картинках. Насправді, це дуже незручно. Повірте, для будь-якої поїздки найкраще підходить сумка або валіза на колесах (для тривалих переїздів) і невеликий рюкзак, для короткочасних вилазок в місто.
9. Обкладинка для паспорта
Що ви зазвичай робите з паспортом, коли приїжджаєте в аеропорт?

Правильно, знімаєте обкладинку, бо митники і прикордонники її чомусь недолюблюють. Так навіщо її одягати? Паспорти зроблені спеціально для подорожей, вони не розпадуться без обкладинки.

Підрахували, скільки пунктів стосується вас особисто? Наступного разу, збираючись у подорож, не забудьте зважити, наскільки легшою стала ваша валіза після такого «аудиту»!
Подорожуйте!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here