Ви теж помітили – кожен день наближає нас до майбутнього, де замість гаманця буде тільки електронна картка, а під час подорожі не потрібно буде переживати за кругленьку суму, розкладену по різних куточках валізи, журитися тим, де краще і надійніше обміняти валюту.

Вже сьогодні подорожувати з банківською карткою стало зручно, а декому – і звично. Це і запорука фінансової спроможності, і можливість легко купувати за кордоном, оплачуючи покупки «за кілька кліків». Радіючи такому прогресу, слід докладно розуміти – карткові операції можуть обернутися як комфортом, так і не вельми приємними наслідками.

Ми підготували поради, дослухавшись яких, ви забезпечите не тільки зручність розрахунків, а й безпеку користування власною карткою.

 

Правило 1. Інформуйте банк заздалегідь.

Плануючи поїздку за кордон, не лінуйтеся поінформувати банк про ці плани. Навіщо це потрібно? Якщо ваш банк в Україні отримає команду про використання карти на території іншої країни, і не матиме попередження про ваше перебування там, карту буде заблоковано після першої ж спроби зняти кошти або сплатити за покупки поза межами України.

Правило 2. Врахуйте, яка валюта в країні, куди ви їдете.

Варто відкрити банківську карту у валюті держави, що є метою вашої подорожі. Майте на увазі – розрахунок картою за кордоном передбачає не просто переміщення ваших коштів з картки на рахунок магазину. До «закордонної» транзакції залучаються три різні «валюти»: валюта даної операції, валюта системи платежів і валюта вашої картки. Перша – вартість покупки у місцевій валюті. Друга – приміром долар США або євро, з якими працюють платіжні системи, відповідно – VISA та MasterCard. Третя – власне валюта карти, якою ви розраховуєтеся.
Відкрити карту у потрібній валюті важливо, щоб уникнути зайвої конвертації валют, про яку – в наступному правилі.

Правило 3. Подвійної конвертації можна уникнути.

Не хочете витрачати зайвого просто через розрахунок? Валюта карти, а краще і валюта продавця має бути такою ж, як використовувана при розрахунку платіжна система. Ось вам приклад:
– 1 конвертація: якщо десь у Словаччині (єврозона) ви розраховуєтеся карткою Mastercard у гривні, конвертація лише одна (грн > євро), комісія стягується разово;
– 2 конвертації: ви у Польщі (злотий), розраховуєтеся карткою Mastercard (euro) у гривні: грн > євро, євро > злотий, а отже і 2 комісії. Найпростіше формулювання цього правила: поїздка у США = доларова карта, до Єврозони – карта в євро. І пам’ятайте: VISA = $, MasterCard = €.

Правило 4. Карта з чіпом добре, а додаткова карта – ще краще.

Карта, що містить чіп – має додатковий захист, навідміну від звичайної, магнітної. Є країни, де картку без чіпа у вас не приймуть. Лайфхак – якщо є ризик втрати карти – загубилася, вкрали, розмагнітилася – в банку можна замовити додаткову. Скористайтеся цим.

 

Правило 5. DCC зайві витрати. Ваші!

Якщо при оплаті покупки ви маєте вибрати валюту оплати, відмовляйтеся від опції «вибрати валюту вашої картки», вона запускає Dynamic Currency Conversion (DCC). Це миттєва конвертація – яка, по суті буде потрійною(!), за ваш рахунок. Особливо, якщо банківський курс несприятливий. У такому разі слід обрати валюту країни, в якій ви здійснюєте покупки.

Правило 6. Дізнайтеся, за які операції платите.

Щоб користування вашими ж грошима у подорожі не було для вас дорогою платною послугою, варто дізнатися, за що банк утримує комісії:
– За зняття готівки;
– За конвертування валют;
– За перевищення витрат власних коштів (овердрафт).
Радимо знімати готівку у банкоматах вашого банку або його партнерів, це зменшує комісійні витрати. Попереджаючи банк про поїздку, запитуйте, чи є відділення вашого банку у країні подорожі та які банки-партнери діють там.
Щоб не знімати кошти, розраховуйтеся карткою на касі. Для цього, плануючи поїздку або покупки в закордонному Інтернет-магазині, перевірте ліміти і наявність коштів для їх забезпечення, щоб уникнути овердрафту і переплачених процентів.

Правило 7. Будьте насторожі.

Бути уважним не завадить і вдома, а надто якщо ви в країні, мови якої не знаєте. Стережіться підозрілих банкоматів, щоб незнання мови або «не таке» натискання кнопки не завели вас в тенета якоїсь афери, чи не подарували ваші дані шахраям. Особливо це стосується до карт, де є кредитна лінія.

Бережіть свої фінанси – в подорожі є багато способів витратити їх для задоволення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here