Борнхольм, Данія.
Про спокій, море і їжу

Цей крихітний острів розташований посеред Балтійського моря, за півгодини льоту з Копенгагена. Тут все, наче з милих листівок: всі ці звивисті вулички, затишні гавані, заполонені грубими, але ж такими автентичними риболовецькими човниками. Пасторальні угіддя, що процвітають завдяки м’якшому від материкового клімату.

Насправді, родючі ґрунти Борнхольму забезпечують більшу частину продукції для титульних ресторацій данської столиці. Найповніша колекція всього, що росте на Борнхольмі, зявляється саме у червні, знайомитися з нею найкраще на літньому фестивалі Sol Over Gudhjem («Сонце над домом Божим»), якому виповнюється 10 років!

Традиційні страви і напої тут: копчені оселедці за місцевим рецептом – страва, від якої і походить назва всього свята, на диво солодкий обліпиховий сік.

 

Туреччина
Про новий погляд на культуру й відпочинок

Глобальний попит на подорожі в Туреччину не знижується, попри періодичні застереження стосовно безпеки в країні. Тим паче, що цей рік – символічний для туризму по-турецьки. Минає 20 років, відколи археологічна пам’ятка Троя увійшла до світової спадщини ЮНЕСКО, до цієї події приурочили відкриття нового музею з більш ніж 150 цінними експонатами, що відкривають історію давнього світу.

Цього літа Туреччиною мандруватиме фестивальний дух 70-х, 46-го музичного фестивалю у Стамбулі (12 червня), шестиденний авангардний арт-фестиваль Каппадокс (з 14 червня), а також вражаючий перелік класичних мистецьких подій зі спільною темою – Родинні цінності. Друга половина червня і всі події відображатимуть бачення ідеї «тиші» у різних проявах.

Однак захоплення історією доповнить природа Туреччини. Погода цього сезону сприятиме туристичним розкошам. Не забудьте відвідати неймовірну Каппадокію, палаючу Лікію, ніжність Памуккале – погода обіцяє бути прихильною до мандрівників.

Завдяки чудовому сполученню і візовому спрощенню ви ще встигнете на будь-яку обрану подію свого турецького літа.

 

Огай, штат Каліфорнія
Про сонце і відновлення

За півтори години їзди від міста янголів нас чекає Огай (не плутати з Огайо!), неофіційна столиця нового століття в Каліфорнії. В однойменній долині сховане просочене сонцем містечко, зведене на місці, призначеному Френком Капрі для міфічного Едему Шанргі-Ла у «Загубленому горизонті».

Недарма це – епіцентр затишку. Кажуть, Огай – точнісінько на енергетичному вихорі, де вам «світить» отримати як духовні, так і фізичні релакс і перезавантаження. На жаль, ідилію маленького раю порушила нищівна пожежа, що у грудні 2017 охопила південь Каліфорнії. Та Огай, як птах-фенікс, не втратив свого характеру і відновлюється з попелу у буквальному сенсі.

Це особливий настрій, який варто відчути у червні. Цього місяця вас чекає 72 музичний фестиваль вихідного дня «Огай» з нон-стоп концертами, який вдало доповнюється фестивалем місцевих вин від 60 виноробів і близько 30 виробників крафтового пива. Відвідуючи містечко, залиште один вечір, щоб провести його разом із сонцем і улюбленим напоєм, тим паче, що рожеві відблиски тутешнього заходу сонця – дуже Інста-дружні, кажуть блогери.

Прекрасний акорд готують і на завершення місяця – фестиваль лаванди на фермі Фроґ Крік.

 

Hilton Head, S.C.
Про воду і життя

Harbor with lighthouse on Hilton Head Island

Цілих дванадцять миль пляжів на цьому, стоптаному звідусіль, острові Південної Кароліни у червні стають пунктом призначення морських черепах. Численні «тортили» обирають це узбережжя, щоб відкласти свої яйця, повертаючись до місця свого народження.

Вуличне освітлення тут давно заборонили: щоб черепашки не заблукали, а жителів готелів просять навіть затуляти вікна. Місцевий музей проводить регулярні “Бесіди про черепах” про це чудове явище.

Ті, для кого піше дослідження узбережжя закінчилося, можуть винайняти каяк для прокладання водних маршрутів навколо острова і природних заповідників – їх аж три. Будьте готові до супроводу – дельфіни з цікавістю будуть плисти біля ваших весел. Це ще один неймовірний хілтонський досвід.

 

Валетта, Мальта
Про поєднання і контрасти

Мальта – культурний центр Європи на 2018 рік. Це крихітна локація у Середземному морі, поміж Італією й Тунісом. Культури давньої Греції й близького сходу органічно сплелися саме тут – до обох частин світу менш як пів години. Це особливо відчутно в архітектурі, а ще у підборі страв, які тут полюбляють готувати.

Вся краса – в тому, що Валетта сьогодні не є «затертим» туристичним центром – це дає вам шанси на знайомство з її реальною автентикою. Тут можна відпочити від натовпів, і на пляжі поніжитися, і пам’ятки подивитися, не заглядаючи через чиїсь плечі.

Перлина Валетти – Кафедральний собор Св. Джона, лицаря з Мальти. Підказка – ваші фото в Інстаграмі будуть точно не такими, як у інших – хто один за одним приїздить до Риму чи Венеції.

Не пропустіть о. Гоцо – поки він взагалі існує. Над затокою цього острівця мальтійського архіпелагу красувалася скельна арка “Блакитне Око”, відома з саги «Гра Престолів», зруйнована у 2017-му. Любителям драматичних краєвидів – сюди. Тут круті, скелясті береги і тихі, затишні бухти з нереальною лазуровою водою і пляжами, де взагалі ні-ко-го! Ідеальне місце для тих, хто прагне усамітнення і не має часу летіти на інший бік планети.

 

Хобарт, Тасманія
Про мистецтво, екзотику і оригінальність


Девід Волш, колекціонер мистецтв і меценат здійснив справжній туристичний і мистецький фурор на рідній Тасманії, відкривши музей на цілих 10 тисяч квадратних метрів! Щоб привабити ще більше туристів до тасманійської столиці Хобарт, мультимільйонер запустив ще й популярний фест “Дарк Мофо”, якому вже 5 років. Подію вже порівнюють до фестивалю Burning Man, це “зробить” ваш візит на острів.

Тасманія пригостить якісними винами і чудесними устрицями, почастує звуками найякіснішої музики з різних куточків світу. Надодачу – місцевий колорит і екзотичні акценти природи, знайомої і водночас незвіданої для європейських туристів.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here