Багатьох українців щороку спіткають проблеми з простроченням візи. Це може стосуватися туристів, та найчастіше дошкуляє заробітчанам, для яких кожний день перебування за кордоном – додаткова можливість заробити, яку ой як не хочеться втрачати. З 2013 року кількість таких проблем досі не зменшується.

Як же не прострочити перебування в Шенген-зоні?

Якщо ваше право перебування в країні – за шенгенською візою, поняття візового коридору тут точно присутнє.

Поняття візового коридору означає строк дії візи-Шенген, у межах якого вам дозволено використовувати вказану у візі кількість днів перебування на території країн(и) Шенгену.

Моделюючи на практиці, припустимо: у Консульстві республіки Польща вам видали мультивізу на 180 днів, із яких вам можна бути 90 днів у Шенген-зоні. В таких умовах коридор – це 180 днів, а інша позначка – 90 днів – це дозволений період  бути в Шенгені у рамках вказаного півріччя. Це – приклад піврічної візи. Але навіть якщо у вас вже діє дворічна або п’ятирічна шенгенська віза, термін перебування в шенгенських країнах має бути ДО 90 днів у кожних півроку.

Це те, що називають іноді «три місяці через три».

Як запобігти простроченню візи?

Для того, щоб уникнути проблем зі строками перебування, беріть до уваги два моменти:

№1. Коридор «відкривається» НЕ від видачі візи, а стартує у день першого перетину кордону за вашою візою.

№2. На час підрахунку днів (повернення додому) треба додати усі дні перебування в зоні Шенген з того моменту – це число не повинно перевищувати 90 дн.!

Доволі часто на кордоні (під час виїзду з Шенгену) виникають незручності чи проблеми – ваші поїздки у зоні Шенген фіксуються упродовж останніх 180 днів!

Приклад:

Ви повертаєтеся додому, покидаючи зону Шенген. На кордоні будуть перевіряти, чи за період 180 днів до цієї миті не було порушено ліміти на перебування, що є на візі (90 днів).

Покидаючи території країн Шенген, треба враховувати «період назад» – 180 днів – від даного конкретного моменту (дня виїзду із Шенгенської зони). У разі, коли станом на такий час у вас назбирається більше 90 днів у країнах Шенгену – візу прострочено.

Отак виглядає складність цієї системи. При такому підрахунку важливо рахувати дні фактичного дозволеного перебування, навіть якщо попередні 180 днів ви були там іще за попередньою візою. У такому разі рахуються і разові, і багаторазові візи.

(Кількості дозволених візами днів не можуть накладатися чи додаватися в одному періоді!)

Як просто порахувати перебування за Шенген-візою?

Ретельно вивчіть свій паспорт, мова йде про закордонний.

Візьміть календар і позначте 180 днів назад від нинішнього дня. В позначеному періоді рахуйте, скільки днів перебували в Шенгені всього (чи то довгострокові, чи одноденні поїздки). Пам’ятайте: у кожному разі ця сума не має перевищувати 90 днів!

Зручний і доволі простий в користуванні візовий «калькулятор» можна знайти на офіційній Інтернет-сторінці Єврокомісії.

Звісно, все це стосується власників дійсних віз. Але обираючи, віза чи біометричний паспорт, треба знати все про біометрію та безвіз. Ще не в курсі? Тоді читай ТУТ

Все, що треба знати про БЕЗВІЗ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here