Телекомунікаційна компанія Deutsche Telekom, яка є найбільшою на ринку Німеччини, повідомила про запуск першої в країні мережі 5G, яка працює лише у двох містах і в смартфонах за 900 євро. Проте вже до кінця 2020-го покриття 5G має з’явитися у двадцяти містах Німеччини, про це повідомляє Deutsche Welle

Найдешевший безлімітний тарифний план швидкісного інтернету коштує 85 євро.

Телекомунікаційний гігант почав продавати перші на ринку Німеччини телефони, які сумісні з 5G. Ними виявились Samsung Galaxy S10, ціна яких сягає 900 євро (приблизно $1000). Компанія Deutsche Telekom також представила безлімітні тарифні плани на передачу даних, їх вартість стартує від 85 євро.

У Deutsche Telekom ще повідомляють, що за їх планом буде продовжуватись будівництво мережевої інфраструктури в Берліні та Боні, там покриття поки неповне, далі таке будівництво почнеться в Гамбурзі, Мюнхені, Дармштадті та Лейпцигу. До кінця 2020-го мережа 5G має працювати у 20-ти найбільших містах країни.

Запуск відбувся за три тижні після того, як Deutsche Telekom запропонував найвищу ціну на аукціоні з продажу частот 5G – 2 мільярди євро.

За словами Дірка Весснера, керуючий директор Deutsche Telekom, компанія  працює над тим, щоб  5G «вийшов на вулиці» якомога швидше. Ще він сказав, що швидкість розбудови залежить від часу подолання бюрократичної тяганини.

«Нам потрібна чітка нормативно-правова база і прагматизм з боку влади, особливо коли мова заходить про регіональні мережі, розподіл надходжень від аукціону та процедури схвалення, що в Німеччині займає забагато часу», — пояснив Весснер.