Італійська влада ухвалила зміни до законодавства про базовий дохід та зменшила пенсійний вік. Про це йдеться в указі уряду країни. Українські інформагентства повідомляють про це на основі інформації АNSa

В економічній програмі чинної влади одним із запланованих пунктів було запровадити базовий дохід для людей без роботи, а також зменшити пенсійний вік – не для всіх громадян, але для вибіркових категорій.

Італійський глава уряду Дж. Конте підкреслює на фундаментальності цих кроків в роботі уряду. Саме їх урядовці вважають базою в соціально-економічній політиці, очікування від якої уряд оцінює як позитивні. В уряді Італії також зазначають, що величина, в якій встановлюється базовий дохід громадян, так звана громадянська зарплатня, це орієнтовно 780-1032 €.

 

Спираючись на ці показники, будуть визначати розмір виплат для малозабезпечених і безробітних громадян. Як очікується, урядові зміни почнуть запроваджуватися у другому кварталі року, у квітні, для приватного сектору економіки. Державні установи ж адаптують свої умови наприкінці літа.

Для претендентів на виплату 780 євро/міс. обов’язковим буде підписання зобов’язання про пошук роботи, навіть на відстані від свого місця проживання. У сім’ях, де є особи з інвалідністю та неповнолітні, базовий дохід рахуватимуть за вищим показником.

Претендентами на даний вид допомоги від держави потенційно є близько 8% населення країни, а це – бл. 5 мільйонів людей. У державному бюджеті країни для запровадження цих змін закладено близько семи мільярдів євро.

До уваги українців! Отримати допомогу зможуть не тільки італійці – якщо Ви проживаєте в країні не менше десяти років, у Вас також буде право на отримання такої соціальної допомоги.

А тепер найцікавіше для багатьох українців – пенсійний вік в Італії

Чинний італійський уряд вирішив змінити незручні для італійців умови пенсійного законодавства, що визначала вік для пенсії після 67 років. Це викликало невдоволення більш як мільйона осіб. Тож нинішній уряд прагне знизити пенсійний вік аж на п’ять років – до 62! Одну умову залишають в силі: на момент виходу на пенсію трудовий стаж має становити 38 чи більше.

Хоч це і будуть значні бюджетні витрати – більше двадцяти мільярдів євро – уряд таки налаштований втілити це в життя. І схоже, все так і буде.

Попри це, вчені у Флоренції підрахували, що старість до італійців приходить приблизно в 75 років. Дослідження підтверджують: за фізичною формою й інтелектуальними даними мешканці Італії в свої 65 рівні 45-річним італійцям 80-х років.

Середня тривалість життя в країні – 81 рік для мужчин і 85 – для жінок.

 

Що у світі?

Нідерланди. Тут готуються збільшувати працездатний вік до 67 р. і 3 міс. Упродовж наступних п’яти років.
Бельгія. Урядовці теж працюють на зростання пенсійного порогу. Та зважаючи на добру форму літніх бельгійців, їм планують надавати можливість непостійного підробітку або неповних ставок.

Україна. Уже з початку цього року пенсіонером можна стати у шістдесят. Але тільки ті, хто має не менше двадцяти шести років стажу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here