Євросоюз перейшов до більш жорсткої критики проблем з антикорупційними реформами в Україні – цього разу вголос озвучили можливість відміни безвізового режиму.


На сьогодні Європа визнала – Україна продовжує виконувати критерії візової лібералізації. Але з огляду на події, що розгортаються в країні у грудні, Єврокомісія наголошує – реформи повинні бути повноцінними, їх впровадження забезпеченим. Це основна теза першого звіту Європейської комісії, згідно оновленого механізму призупинення безвізових режимів.
Причина загрози зриву українського безвізу – «антикорупційні баталії» останніх тижнів в Україні, що ставлять під великий сумнів ефективність навіть вже проведених реформ. Тим паче, що ситуація досі не знайшла свого конкретного вирішення.
При цьому, у тексті звіту зазначають: «…критерії спрощення візового режиму і надалі виконуються. Проте… є потреба вжиття невідкладних заходів, що забезпечать цілковите впровадження втілених реформ і їх стабільності. Особливо стосовно антикорупційних умов…»

Даний річний звіт передбачає 6 ключових вимог Єврокомісії до України. Лише за умови їх дотримання безвіз не буде скасовано. Це:
– поглиблення взаємодії з питань зменшення ризику міграції нерегулярного характеру із організаціями Євросоюзу;
– провадити інформаційну кампанію стосовно можливостей, права й зобов’язань у межах реалізації безвізу;
– утворити спеціалізований антикорупційний суд для подальшого ефективного антикорупційного реформування (відповідно до висновку Венеційської комісії та законів України);
– поновити перевірку е-декларацій та репутацію НАЗК;
– відмінити поправки стосовно е-декларування громадських активістів в антикорупційній сфері;
– нарощення заходів із боротьби зі злочинністю, достатнє ресурсне забезпечення Нацполіції.

Нагадуємо: цьогоріч у лютому місяці Радою Європейського союзу було затверджено оновлений механізм зупинення безвізових режимів з країнами.
Згідно нового законодавства, існує 5 підстав, на основі яких безвіз може призупинятися. Тобто, Євросоюз може повернути візовий механізм для країни, яка стає джерелом міграційних загроз. Таких підстав загалом чотири. П’ята – невпровадження або зворотній рух у втіленні реформ, які є чи були умовами безвізу. Для українського безвізу, вочевидь, наріжним каменем є антикорупційне реформування.

У Єврокомісії на разі запевнили – за підсумками року, Європа не забиратиме в України безвіз, адже українські туристи і мандрівники відповідально виконують умови безвізового режиму. Тож не зволікайте – зимова Європа чекає!

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here