За час дії безвізового режиму України з Євросоюзом, перевагами цих умов скористалися близько півмільйона українських громадян. Такі дані надала Держприкордонслужба України.

 

Активність українців була доволі високою, мала пікові періоди, на початку року була меншою, однак зараз – на початку високого туристичного сезону, часу подорожей кількість безвізових подорожуючих відчутно зросла. Так, у перші місяці безвізу пропуск на кордонах за біометричними паспортами складав близько 80 тисяч осіб на місяць – це до трьох тисяч осіб на добу! А ось результат, заміряний на початку квітня 2018-го, склав трохи більше 26 тисяч громадян.

Безвіз – це однозначно, про спрощення переміщень Європою.

Українські подорожувальники використовують безвізовий режим переважно для авіа перельотів. Це значна економія часу для мандрів і бізнес-поїздок. На другому місці – перетини кордонів у Західній Україні – наземні пункти пропуску і досі рясніють чергами з автомобілів та автобусів. Ну, і найменше безвізових мандрів відзначено на морському транспорті.

Основна європейська країна, якій випало наповну випробовувати на власних кордонах український безвіз – безумовно, Польща. З віконця в ЄС вона буквально перетворилася на європейську браму – така кількість українців щодоби бажає перетнути кордон саме на польських пунктах пропуску. Найменше охочих в’їжджати у Словаччину.

Відмови по безвізу

Українці вже давно переконалися – для подорожі з біометричним паспортом потрібні зворотні квитки, підтвердження вашого помешкання на час подорожі, кошти на час перебування і медична страховка. Перетинаючи кордон, слід пояснити мету подорожі.

Попри вдалий грузинський досвід стосовно мінімальних відмов і оптимістичні прогнози українських посадовців, відмови таки є. За даними, оприлюдненими Радіо Свобода, у 2017 році кількість відмов склала аж 37 тис. осіб. З них близько 8 тисяч – через нерозуміння механізмів безвізу і намагання виїхати за кордон просто із протермінованою візою або дозволом на перебування. Відсутність запитаних документів зупинила на кордонах 16,5 тис. українців.

Підозри у прикордонників викликала й незрозуміла поведінка мандрівників. Зокрема, люди не могли назвати чіткої мети візиту, адрес та імен родичів, до яких прямували, назв міст і готелів, де планували зупинитися.

Попри все це, експерти не передбачають ріст нелегальних мігрантів в ЄС з числа українських громадян. Якщо говорити про проблеми безвізу, то найбільше дошкуляє низка пропускна здатність наземних пунктів пропуску на території Західної України.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here