Незалежно, яка надворі погода, Вам рано чи пізно набридне сидіти в офісі, де немає приємного сонечка, а лиш надокучлива тонна роботи. Але перед збиранням величезних валіз згадуємо про закордонний паспорт і візу. В цьому Україні пощастило – серед інших країн-колишніх учасниць СРСР наші співвітчизники можуть відвідувати найбільшу кількість країн без клопотів із відкриттям візи. Але пам’ятайте: навіть із відкриттям візи у Вас ніколи не буде труднощів з візовим центром Globus!

Згідно з інформацією Міжнародної асоціації повітряного транспорту (ІАТА), українці можуть відвідувати без візи 128 країн. Як ми розуміємо, велику частку цього числа займають країни Європи, після запровадження безвізового режиму з Євросоюзом. По суті, все, що Вам потрібно – біометричний паспорт. Щоправда, для відвідування Великобританії та Ірландії візу доведеться відкрити.

Як бачите, українці без візи можуть відвідувати не лише держави Європи, а й деякі екзотичні країни. Давайте порівняємо ці показники з іншими країнами.

Росія

Наступне місце серед СНД після України по кількості безвізових маршрутів посіла Молдова. Вона також отримала безвізовий режим із Євросоюзом з 2014 року. Молдавани без візи мають можливість відвідати 121 країну.

З 2017 року громадяни Грузії також можуть відвідувати країни Євросоюзу і також 112 країн, не використовуючи візи.

Усе ж, найвигідніше (стосовно візи) йти у закордонну відпустку громадянам Литви, Латвії та Естонії. Безвізовий режим у Литви та Латвії осягає 179 країн, в Естонії лише на 1 країну менше – 178. Також громадяни цих балтійських країн можуть по такому ж принципу відвідати Швейцарію, Норвегію, Японію та Канаду. А ось в’їзд до США в них дозволено за електронним дозволом. Проте, щоб відвідати Росію литовці, латиші та естонці повинні відкривати візу.

Кому не пощастило?

Найменше із закордонними паспортами пощастило Узбекистану, Таджикистану й Туркменії. Якщо жителі цих країн захотять у відпустку, то у більшості випадків їм доведеться клопотатися з відкриттям візи. Безвізовий режим для Узбекистану діє лише з 59 країнами, Таджикистану – 58 і Туркменії – 53.

Варто звернути увагу також і на Білорусію. У рейтингу вона затишно прилаштувалася посередині. Білоруси можуть без візи відвідувати 77 країн. Але у них є одна особливість. З усіх країн пострадянського простору, лише білоруси можуть без перешкод просуватися по всій території Китаю.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here