Із 2020-го року зміняться правила в’їзду до Європейського Союзу. Це стане своєрідною модифікацією безвізового режиму – як стверджують європейські чиновники – не тільки для України, а й для інших країн, котрі мають безвізовий режим з Євросоюзом.

Якщо зараз потрібен лише біометричний паспорт, а також додатково можуть бути запитані документ-підтвердження мети вашої подорожі, строків перебування й місця проживання на період мандрівки, то з настанням 2020 року для того, щоб потрапити до ЄС, слід буде обов’язково авторизуватися у системі ЕТІАS.
Форму потрібно буде заповнювати он-лайн раз на три роки, попередньо процедура буде коштувати десять євро. Від внесків звільнять осіб до вісімнадцяти і після шістдесяти років, а також членів сімей громадян ЄС, студентів і наукових працівників, котрі подорожують в академічних цілях.

Депутати Комітету Європейського парламенту у сфері громадянських свобод, правосуддя і внутрішніх справ (т. зв. LIBE) зазначають, що оновлені правила перетину кордону країн Шенгенської угоди торкнуться не лише України, а й низки інших країн, громадяни яких мають можливість безвізового в’їзду.
Ініціатива запровадження такої попередньої реєстрації не нова, і належить Франції та Німеччині. Але лише зараз, у зв’язку із кризою безпеки в Європі, ініціативу відновили та зайнялись її втіленням.
Система буде повністю автоматизованою, тому вирішувати «дозволити» чи «не дозволити» буде визначати робот. Після заповнення анкети туристу на електронну пошту упродовж сімдесяти двох годин буде надходити відповідь.
Але якщо система вважатиме вас «ризикованим» – ви зможете подорожувати європейськими країнами лише у снах. Про причини відмови та можливості оскарження також повідомлятимуть у листі на електронну скриньку. Прикордонники, як і раніше, теж матимуть право кінцевого рішення – чи пропускати вас через кордон.При заповненні он-лайн форми вам потрібно буде вказати: прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання, паспортні дані, мету поїздки і т.д. Найцікавіше, що також проситимуть вказати, чи були ви звинувачені в серйозних кримінальних злочинах (вбивство, торгівля людьми, торгівля й сексуальна експлуатація дітей та дорослих, терористичні дії, чи наркотиками та зброєю), про перебування в зонах конфлікту чи інших факторах, які могли б змусити вас виїхати з країни.
Поки невідомо, чи внутрішньо переміщених осіб із Криму чи Східної України система буде визначати, як загрозу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here