Мігрантів, що прямують до кордонів Євросоюзу, буде відслідковувати безпілотний дирижабль. Такий пристрій дістався грецьким працівникам берегової охорони від Європейської прикордонної агенції Фронтекс. Дирижабль-прикордонник має розмір 35 метрів, здатен набирати висоту до кілометра, і працює з використанням радара і тепловізора. Це дозволяє машині патрулювати водні простори і узбережжя цілодобово.

Упродовж чотирьох тижнів, до кінця літа, механічного прикордонника будуть випробовувати під час польотів і відпрацювання конструктивних рішень, а також зв’язку із землею, базою. До слова, наземне обладнання для управління грецьким прикордонникам надали португальські моряки.

Один із основних пунктів призначення для мігрантів, які прагнуть нелегально потрапити до Європи, є острів Самос, що біля турецьких берегів. Власне, там і буде розташовано систему для безпілотного відстежування нелегалів. Мігранти через Середземномор’я найчастіше перетинають «велику воду» на невеликих човнах – так прикордонникам складніше помічати їх. Однак саме це й наражає на небезпеку самих мігрантів, про що свідчить зростання кількості трагедій з мігрантами на воді.