Станом на кінець 2017 року у Німеччині безробіття сягнуло рекордно низької позначки. Зменшившись за рік на 183 тис. осіб, кількість безробітних у країні становить 2,385 млн осіб, тобто всього 5,3% від всіх працездатних жителів.

Підйом економіки в Німеччині на сьогодні призвів до відчутної нестачі кваліфікованих кадрів. Про це повідомили провідні німецькі видання, із посиланням на Федеральну агенцію праці. Цей показник є найнижчим з 1990 року, відколи держава об’єдналася.

 

 

 

 

Економічні рекорди ФРН

Федеральне відомство статистики (Дестатіс) на початку січня 2018 року заявило про новий рекорд – 44,3 мільйони зайнятих осіб у 2017 році. Це стрімка і позитивна динаміка, яка неабияк тішить німців. Це найбільш потужний «стрибок» трудової зайнятості за десятиліття!

Та навіть установивши такі високі рекорди, економісти не перестають бути оптимістичними у своїх прогнозах. Наступний показник зайнятості має перевищити 45 млн. Це позитивно впливає на ріст ВВП держави і його темпи.

 

Разом з тим, досягнутий рівень безробіття, за прогнозами експертів, надалі не очікується, адже безробіття на рівні з 5 до 6 процентів вважається природним, і це говорить про повну зайнятість. Це означає: серед німців уже працюють всі, хто може і хоче працювати. А отже, заміщення нових вакансій самими німцями уже не вийде.

Рух в економіці – явище невпинне, і вже сьогодні зрозуміло: при таких тенденціях, зростатиме економіка за умови подальшого забезпечення трудовими ресурсами. Щоб забезпечити цей процес, Німеччині таки доведеться шукати кадри за межами власних кордонів, – у цьому переконують автори аналітики в німецькому виданні DW.


Чи потрібні Німеччині трудові мігранти

Висновок аналітиків – одностайний: ринок трудових ресурсів ФРН потребує стабільного поповнення шляхом залучення іноземних трудових мігрантів відповідної кваліфікації. Це підтвердив Керівник Федеральної агенції працевлаштування Д.Шеле.

Він переконаний: «…без трудових ресурсів з третіх країн обійтися не вдасться, принаймні, у найближчі роки». Чому саме третіх країн – такими є країни поза межами Євросоюзу.

Маючи вищу або спеціальну середню освіту, отримати в Німеччині посвідку на проживання та влаштуватися на роботу можна вже сьогодні. Умови працевлаштування в цій країні стають дедалі зрозумілішими.

Де найбільше потрібні іноземні кадри?

Німецький Інститут економіки дослідив, що найбільший дефіцит кадрів присутній у сільських районах, землях Баден-Вюртемберг, Рейнальд-Пфальц, Тюрінгія. Провінційні сільські райони потребують працівників не менше. У рейтингу вакансій Берлін не займає основних позицій.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here