​Європейська агенція з питань довкілля (European Environmental Agency) провела дослідження якості води на європейських пляжах і курортних територіях. Отримані дані опублікувало видання European Scientist.

У рамках досліджень Європейська агенція ЕЕА вивчила стан та якість води у двадцяти восьми країнах Європейського союзу, а також Албанії та Швейцарії, яких так полюбляють туристи. Загалом – більше 20 тисяч місць купання й відпочинку. Залежно від кількості та складу виявлених у воді бактерій групи кишкової палички, воду в перевірених територіях класифікували на «відмінну», «хорошу», «задовільну» чи «бідну».

За результатами досліджень, до переліку держав із найчистішою водою увійшли: Австрія, Греція, Кіпр, Люксембург, Мальта. Так, у висновках ЕЕА стверджується, що 95% з досліджених місць для купання дійсно характеризуються відмінною за якістю водою, і лише 5% отримали оцінку «задовільно».

Вода з маркуванням «хороша» виявлена на курортних територіях Бельгії, Латвії, Румунії, Словенії, Хорватії та Швейцарії. Це означає, що за переважну більшість улюблених місць для наших турів можна бути цілком спокійними.

Місця з якістю води нижче задовільної під час досліджень виявили у деяких місцевостях Франції, Іспанії та Італії. Забруднені пляжі з незадовільною водою знайшли і у Великобританії, Естонії та Ірландії. Звісно, про промислові викиди у водне середовище не йдеться – це ж Європа – але показники говорять за себе. Вина всьому – побутові й сільськогосподарські стоки.

Проблему з якістю води періодично погіршують сильні зливи, «завдяки» яким у курортні морські води змивається чимало бруду з навколишніх регіонів. Високий вміст забруднюючих речовин може спричиняти низку неприємних для здоров’я проблем. Тому в такій воді перебувати довго не варто, радять у доповіді Агенції. Це насамперед, ризик розвитку захворювань шлунково-кишкового тракту, респіраторних інфекцій та інших.

Тим часом, з 2016 року рейтинг найчистішої питної води очолює Фінляндія.

Загалом, хвилюватися з приводу якості води у Європі – дещо передчасно, адже поки що вона уся однозначно перевершує нашу, рідну. Не дивно, адже до десятки найбільш екологічних країн світу входять тільки європейські країни – від Фінляндії і аж до згаданих Іспанії, Естонії та Франції. Загалом, у ЄС 96% води «виконує» необхідний мінімум по якості.

Тож більшість рекомендованих туристичними експертами турів принесуть вам одне задоволення. Вибір дійсно великий, чи то автобусні тури, чи авіа тури, раннє бронювання чи гарячі путівки. Збирайте валізи і гайда купатися й засмагати в Європу!

Сонячний Кіпр, смачна Греція, пристрасна Італія, різнолика Іспанія, гостинна Мальта, колоритна Португалія, вишукана Франція, самобутня Чорногорія, шикарна Хорватія, усміхнена Албанія, відкрита Болгарія та ін…

Рейтинг кращих пляжів традиційно очолюють Греція, Кіпр, Мальта – з показником більш як 95%, і Хорватія з показником 94%. Іспанія та Португалія, а ще Литва не залишаються далеко позаду уже кілька років.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here