Як виглядатиме авторизація до Шенгену?

Запуск системи контролю подорожей у Євросоюзі, ETIAS – зобов’яже всіх громадян держав, що мають безвіз з ЄС, раз на три роки проходити електронну авторизацію для отримання дозволу на поїздки на територію ЄС без візи.
Ми вже розповідали про зміну правил ЄС докладно.

Безвіз діятиме. Авторизуватися – це як податися на візу, але можна і з дому, через електронну анкету.

 

Для авторизації буде надана електронна форма для внесення анкетних даних. За ведення сайту буде відповідальний спеціальний орган Євросоюзу. Окрім стандартних даних (П.І.П., паспортні дані, адреса, там може з’явитися графа стосовно освіти). Звісно, ніхто не буде приймати рішення залежне від рівня Вашої освіти!
Для українців це носитиме СУТО інформаційний характер.

Вартість авторизації в системі становитиме 7 євро.
Термін дії погодженої авторизації тривалий – 3 роки.

Ніяких питань про гроші, роботу чи детальну ціль поїздки!

Питань, що напружували нашу нервову систему найчастіше – не буде. Як і додаткових довідок і посвідчень. Система покликаная контролювати безпекові ризики громадян, тому при авторизації можуть бути питання – про перебування у зоні терористичних загроз, епідемій, щодо фактів вашої причетності до різного роду кримінальних порушень і подібні.

Скільки треба буде чекати на авторизацію?

Система електронна. Тому отримати свою авторизацію ви зможете від однієї до кількох хвилин! Дієвість систем такого зразка роками підтверджує себе – в США, Австралії та Канаді. Дієвість систем – від 5 секунд до хвилини, в середньому. Це швидше, ніж ви приймете рішення про саму поїздку!

Українцям відмовлятимуть у авторизації на безвізовий в’їзд?

Очікується, що рівень відмов, як таке, буде ну дуже і дуже низьким. Ваші відповіді будуть порівнюватися з наявними у системі базами даних, на основі чого видаватиметься погодження.

У дуже рідкісних випадках система може позначати вашу анкету жовтим «прапорцем» – виявивши якісь неточності або нестиковки з іншими даними. Але і це – не біда, натомість ви отримаєте ще кілька уточнюючих запитань перед одержанням дозволу. Навіть коли «щось не так», ви ще можете пройти співбесіду.

Приклад 1.
Заповнюючи анкету, ви не вказали про «присутність в зоні терористичних загроз», але минулого року ви робили пересадку в аеропорту, де згодом стався теракт. Система вважатиме за потрібне уточнити цей факт. Це – нічого страшного.

Приклад 2.
Те ж саме стосується відповідей про зону АТО. Від вас потрібні відповіді, але ні УЧАСНИКУ АТО, ані ПЕРЕСЕЛЕНЦЮ З ДОНБАСУ через цей факт система НЕ ВІДМОВИТЬ! Закон забороняє дискримінувати осіб, які авторизуються, зокрема за походженням.

У разі відсутності порушень на території Євросоюзу, нез’ясованих подорожей у небезпечні країни чи місцевості – ваша трирічна авторизація буде готова за лічені секунди. Навіть анкети з зауваженнями – отой жовтенький прапорець – будуть розглядатися максимум 4 доби (досвід свідчить, що це – кілька годин, за якими слідує авторизація). В дуже і дуже одиничних випадках від вас можуть зажадати співбесіди або інтерв’ю онлайн, використовуючи Інтернет.

Приклад 3.
Нагадуємо про об’єднані бази даних! Якщо кілька років тому ви не заплатили штрафу за перевищення швидкості чи неправильну парковку десь у Чехії, Греції чи Іспанії, то це вам можуть і пригадати. На разі невідомо, чи стане це причиною відмови, чи спонуканням негайно «закрити старі борги».

Законопроект передбачає відмови з таких причин:

  • терористична небезпека від певної особи,
  • підозри причетним до злочинів
  • обґрунтовані дані, що заявник планує нелегально залишитися жити в ЄС,

Система авторизації буде стосуватися тих, хто подорожує з біометричним паспортом. Один з винятків – особи з правом проживання в ЄС. Власникам чинної візи також не потрібно авторизуватися.

Авторизація дітей до 12 років БУДЕ БЕЗКОШТОВНОЮ!

Це вже діє? З якої дати потрібен дозвіл?

На сьогодні авторизація ЩЕ НЕ ПОТРІБНА!

Точної дати початку ще НЕМАЄ. Офіційно в Брюсселі прагнули запустити ETIAS уже з 1 січня 2020-го р., але це вже неможливо. Тому на сьогодні європейці можуть передбачити можливість тільки часткового запуску – з 2021 р. Це означає, що з цієї дати авторизація буде потрібна тільки для подорожей морем та повітрям.

Авторизація – це ще НЕ СКОРО

Передбачається також, що повною мірою система авторизації для подорожей в Євросоюз наземним транспортом (авта, маршрутні автобуси чи потяги) запрацює не раніш як за 3 роки.
 

Чи будуть проблеми з авторизацією?

 У роботі системі сумніватися не варто, недарма ж її готуватимуть ще кілька років. А от з процедурою перевезень і узгодженнями – все цілком можливо! Але як і з безвізом, ці неполадки будуть тимчасовими.  

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here