Ми вже кілька тижнів отримуємо питання від стурбованих туристів: Чи справді Євросоюз змінює правила безвізу саме для українців? ЄС знову повертає реєстрацію як на візу? Біометричний паспорт уже не дає права на безвіз? Чому українцям тепер доведеться платити за безвіз і скільки? За кожен в’їзд в ЄС треба буде платити?

Цю стурбованість українців легко зрозуміти – за цей майже рік безвізу тисячі людей вже призвичаїлися до зручностей безвізового в’їзду до Європи і не хочуть повертатися до складного і обтяжливого в усіх значеннях візового режиму.
Тому ми вирішили роз’яснити основні моменти нововведень в ЄС і розвіяти ваші сумніви та побоювання. Не бійтеся – зміни не страшні!

 

ЄС дійсно змінює правила безвізового режиму

ТАК. Але йдеться не конкретно про Україну – а про механізм, зміни до якого на завершальному етапі до затвердження на рівні закону.

Чи повернуться всі візові поневіряння і проблеми з чергами?

НІ. Про все це було відомо ще до отримання Україною безвізу, 2-3 роки тому. Це – чергова сходинка до сучасної системи інформації на кордонах і безпеки подорожей. Від цього власники права на безвіз не постраждають.

 

Дозволи на безвіз – як це буде працювати

Ми розповімо,
• що таке цей дозвіл на безвіз
• як отримати дозвіл на в’їзд до ЄС
• 
скільки коштуватиме такий «дозвіл»
• кого стосуватиметься необхідність отримати такий дозвіл.

Отож,
Європейський союз дбає про безпеку кордонів, тому система контролювання кордонів набуде змін після затвердження цих змін. Найбільш вагомою для нас (як іноземців, котрі подорожують в Євросоюз згідно правил безвізу), буде запущена European Travel IInformation & Authorisation System – коротко ETIAS.

 Детально роздивитися документ можна тут.

Це система авторизації та відомостей про подорожі. Саме в ній нам потрібно буде отримувати дозвіл на подорож. Все – тому, що країни Шенгенської угоди реформують власні інформаційні системи, надаючи одна одній доступ до даних.
Система ETIAS отримає цей доступ.

 

Зауважте!
Дозволи потрібні будуть для подорожей в країни Шенгену. Чотири країни – Болгарія, Кіпр, Хорватія та Румунія – не потребуватимуть такого дозволу.

Це й надалі – БЕЗВІЗ

За цим нашумілим поняттям «отримати дозвіл на безвіз» стоїть факт авторизації у системі ETIAS, залишаючи певні дані про себе. Вартість такої послуги становитиме символічні 7 євро (нині 210-220 грн). Термін дії такої авторизації – і можливості в’їзду в ЄС відповідно – становитиме 3 роки. Після завершення даного терміну вам слід буде просто заново авторизуватися і повторно здійснити оплату на чергові 3 роки.

Це означає, що вам НЕ ПОТРІБНО ставати в чергу, платити збір у візовому центр і вартість візи. Це – НЕДОРОГО. Порахуйте: якщо за 3 роки у Вас буде 7 поїздок, то на кожний в’їзд припаде… аж 1 євро витрат на авторизацію.

photo/infographics source: https://www.schengenvisainfo.com/etias/


Чи вплине це на бюджет будь-якої закордонної поїздки? Навряд чи.

Детально про авторизацію читайте у наступному докладному матеріалі

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here