№ 1. Особистий простір німців не закінчується на порозі свого дому. Вони полюбляють упорядковувати і прикрашати все не тільки у себе в саду, а й далі – на прилеглій вулиці, в парку. Ця культура «прикрашення» дуже розвинена, існує величезний асортимент різних прикрас.А ви ще дивуєтеся, чому міста і села в Німеччині такі чепурні та милі!

 

№ 2. По неділях крамниці й навіть супермаркети в Німеччині зачинені. Практично неможливо щось купити: рідкісні ятки й кіоски відчиняються на кілька годин.

 

№ 3. По пішохідному переходу можна прямувати із закритими очима. Дійсно так! Автомобілісти зупиняються, помітивши пішохода здалеку, навіть якщо він і не збирався переходити.

 

№ 4. У Німеччині всюди можна пити воду з-під крана. Як холодну, так і гарячу. І практично неможливо купити прострочений або зіпсований продукт.

№5. Німці люблять національні свята – вони майже як родинні. Такі події сповнені співів, веселощів і звісно ж, пива зі славетними ковбасками! Дуже популярні костюмовані дійства, адже національний костюм – місцева гордість. Його полюбляють одягати на свята й карнавали, незалежно від віку та статі.

 

№ 6. Пиво – дешеве і смачне: його п’ють в громадських місцях і на вулиці. Зате пачка цигарок бл. 5 євро. За викинутий на асфальт недопалок – штраф 25 євро.

№ 7. Показуючи свої емоції за кермом іншому учаснику руху, можна отримати чималий штраф. Жест середнім пальцем може вартувати Вам 4000 євро, а невинно покрутивши біля скроні, Ви втратите до 1000 євро! Показувати язика теж неприпустимо, але дешевше, до 300 євро; махати долонею перед особою – до 350 євро. Останній жест, до якого ми не звикли, означає «тупий, дурень, не розумієш…».

 

№ 8. У Німеччині дуже поширені так звані «соціальні години». За пиятику за кермом не просто забирають права і штрафують: належить 50-500 соц-годин, залежно від ступеня сп’яніння

 

№ 9. В Німеччині є податок на ТБ і радіо. Маючи вдома телевізор, слід обов’язково платити цей податок, інакше отримуєш штраф. У Інтернеті практично нічого безкоштовно не завантажити, чи не вкрасти. Піратів немає, а за торренти, наприклад, можна сісти у в’язницю.

 

№ 10. В багатьох землях держави освіта безкоштовна, іноді навіть для іноземців! Кращі студенти, можуть отримати непогані стипендії, на які студенту дійсно зручно жити. Найкрутіше тут – те, що хабарів немає зовсім!

 

№ 11. Тут практично всі – і малі, й дорослі, чоловіки й жінки – футбольні фани. Під час матчів пускають додаткові рейси автобусів до арени.

 

№ 12. Німецьке пальне дороге: 1,5 євро за літр. Зате вживане авто «на ходу» можна придбати уже за 1000 євро, і це не ризиковано, адже техогляди тут справді надійні. Більше доведеться викласти тільки за водійські права – їх отримання коштує до 2000 євро!

 

№ 13. Громадський транспорт обходиться недешево: одна поїздка в автобусі або трамваї коштує близько 2,5 євро; проїзний коштує 50-70 євро на місяць. Зате цей транспорт зручний, ходить точно за розкладом, тож ви нікуди не спізнитеся.

№ 14. У Німеччині дуже багато велосипедистів, тож інфраструктура для двоколісних дуже розвинена. Враховано й те, що на велосипедах пересуваються навіть узимку.