Зовсім недавно охочі перетнути кордон України з Польщею на пункті пропуску Грушів-Будомєж провели там щонайменше декілька годин. Перед кордоном вмить виросли затори, що було зовсім не характерним для пункту пропуску Грушова-Будомєжа. Раніше, багато водії обирали саме цей пункт пропуску через малу кількість бажаючих приїхати до Польщі саме тут. Порівняно невелику чергу на кордоні забезпечували ями на дорогах (які тут добряче виросли), а також два пропускних коридори на вибір громадянам: «зелений» і «червоний». Звісно, ліквідація одного з них збавила темп процесу проходження кордону.

«Зелений коридор» (канал, позначений зеленим кольором) призначений для тих, хто перевозить через митницю товари в невеликих обсягах, що не підлягає під заборони чи обмеження для вивозу за межі території країни, а також не потребує оподаткування митними платежем. До того ж, громадяни, які обирають «зелений коридор», звільняються від подання письмової митної декларації. Однак, пам’ятайте, що у будь-якому випадку, навіть без подання декларації, усі зобов’язані дотримуватися порядку переміщення товарів через митний кордон України.

«Червоний коридор» призначений, відповідно, для всіх інших громадян.

При подорожі через кордон кожен водій може обрати, яким коридором скористатися: зеленим чи червоним. При цьому вони обирають і чергу, якою рухатися. Звісно, швидше рухається черга «зеленого коридору».

На жаль, з 1 жовтня 2018 року всі подорожуючі, які бажають перетнути кордон з Польщею автомобілем саме через пункт пропуску «Грушів-Будомєж», змушені вишикуватися в 1 чергу «червоного коридору». «Червоний коридор» передбачає ретельну перевірку транспортного засобу та всіх речей пасажирів. Якщо ж раніше обравши «зелений» коридор була можливість, що Вам пощастить і Ваш автомобіль не будуть перевіряти, то зараз тут перевірка спіткає усіх.

Офіційно досі достовірно не відомі причини ліквідації «зеленого коридору». Подейкують, що ініціаторами виступали зі сторони Польщі, а зміни були зумовлені посиленням контролю переміщення товарів через кордон.

Отже, якщо Ви планували подорож найближчим часом до Польщі, чи до Європи через Польщу, тоді краще обирайте маршрут, який оминає пункт пропуску «Грушів-Будомєж».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here