Польща була і залишається абсолютним лідером серед країн, де працюють найбільше українців. Будівництво, логістика, транспорт, сільське господарство, виробництво – це далеко не весь список галузей, де наші співгромадяни знайшли собі достойні робочі місця.

Кількість українців, офіційно працевлаштованих у сусідній Польщі, зростає з кожним роком. Упродовж 2017 року зросли і розміри їх заробітку, наздоганяючи польський рівень. Слід зазначити, що й на сьогодні трохи менше половини польських роботодавців уже заявили, що планують підвищувати платню своїх працівникам. Тож у 2018 році зарплата українців у Польщі зросте!

Інститут досліджень «Рандстад» у Варшаві провів аналіз ринку праці сусідньої держави. З результатів дослідження видно, що польські компанії (а таких 43%) дійсно запланували підвищення заробітних плат у першому півріччі 2018 року.

Однак, слід також зазначити, що темпи росту кількості робочих місць у наступному році показують тенденцію до сповільнення. Це означає, що вакансій для працевлаштування українців у Польщі в 2018 році стане значно менше.

Кому слід чекати підвищення зарплат?

Уже на старті прийдешнього року 54% компаній із транспортної та логістичної галузей підвищують зарплатню своїм працівникам.

Одразу за ними йде промисловість. Винагорода за працю на виробництвах в країні зросте у 48% опитаних роботодавців.

Третя позиція – аж 45% всієї галузі бізнесових послуг та сервісів аутсорсингу також погодилися з тим, що оплата праці їхніх співробітників зросте наступного року.

Де зарплати зростатимуть найгірше

А от в традиційно успішній на позір фінансовій сфері не все так безхмарно. Всього 18% фінустанов та організацій цього напряму заговорили про певні підвищення оплат працівникам. А ще 6% навіть змушені запланувати скорочення фондів заробітної плати своїх колективів у 2018 році.

З іншого боку – знаючи, на яких територіях задіяна значна кількість некваліфікованих працівників з України, є привід радіти. Дослідники з польського «Рандстад» стверджують, що найкраще зарплатна ситуація має відобразитися на мешканцях провінцій, ґмін (сіл), які залишалися дещо поза увагою великих роботодавців.

Разом з тим, через брак кваліфікованих кадрів на периферії аналітики прогнозують ріст зарплат кваліфікованих працівників саме поза великими містами та агломераціями.

Але робочих місць не буде так багато…

Новина про підвищення зарплат у прогнозовано спонукає багатьох українців до рішення прямувати на роботу в Польщу. При цьому варто врахувати, що відкривати вакансії та наймати нових працівників у 2018 році готові трохи більше 30% роботодавців. Це – найнижчі очікування, зафіксовані протягом останніх 4 років.

Отож, варто розуміти: роботодавці шукають ідеальне співвідношення кількості працівників, витрат на зарплатню і якісної роботи.

Висновки і прогнози на 2018 рік такі: нових робочих місць не побільшає, однак хорошим працівникам у Польщі точно платитимуть більше.

Вакансії в Польщі

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here