Українські трудові мігранти переказали понад 3,6 мільярди доларів з Польщі до України – підсумки минулого року. Приріст даного показника триває, повідомляє газета «Реч Посполита», посилаючись на дані Національного банку України.

Порівняно з 2017 роком, у минулому 2018-му цифра виросла на аж 17,5%.

Український Нацбанк опублікував інформацію стосовно приватних грошових переказів до України із закордону у 2018 році. Сукупно ці кошти склали 10,888 мільярдів доларів США.

Найбільша частка цих коштів, як видно, надійшла саме із Польщі, 3,626 мільярдів доларів, це майже 14 мільярдів злотих на сьогодні. Для Польщі показник росту у 2018 році склав +16,4%.

Тож, основним донором заробітчанських коштів для України, закономірно, є Польща. На користь України «зіграв» і безвіз, який дозволяє українцям заробляти у Польщі офіційно, хоч і в обмежені строки.

 

Впродовж останніх років ці позиції з усім зрозумілих причин «задала» Росія. Заробітчани, які все ще залишаються на заробітках в Росії, торік переказали додому орієнтовно 948 млн дол. Йдеться про скорочення на чверть, відносно ніж попереднього, 2017 року (– 26,6%).

Трійку лідерів із фінансових надходжень замикають США. Звідти Нацбанк відслідкував надходжень на 870 мільйонів в американській валюті. І приріст цих надходжень порівняно з попереднім роком – 28,1%. Тобто, надходження зі США до України зросли майже на третину.

Зросли вдвічі і надходження з Чехії, яка є другим найбільшим роботодавцем для українців серед країн ЄС. Чехія незначно відстає від лідерів з показником 846 мільйонів доларів за підсумком 2018 року.

І досі традиційно «заробітчанська» для наших реалій Італія показує ріст переказів на 10%, загалом це 492 мільйони доларів у 2018 році.

Дані НБУ дійсно вражають. Та надодачу до всього, йдеться тільки про офіційні перекази, зафіксовані банківськими установами. Доволі складно підрахувати надходження від нелегальних заробітків, а також готівкові кошти, які досі потрапляють до України в передачах, “в шкарпетках”, без декларування тощо. Якою б не була реальна сума, варто розуміти, наскільки значною підтримкою є кошти заробітчан. Не тільки для окремих родин, а й  для економіки загалом.

 

 

 

 

 

Набридла СМІШНА зарплата? В Польщі більше!
Реєструйся – отримуй реальну роботу +ЗП +умови

Детальніше

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here