Ледь не половина полуниць, що вродили цього сезону в Польщі, може так і лишитися незібраною. Українські робітники, чиїх рук так не вистачає польським фермерам, мають проблеми з приїздом на роботу.

 

Близько 40% врожаю вже сьогодні під загрозою. Таку заяву зробив А.Гайовнічек, очільник Товариства виробників фруктів та овочів. Для повноцінного збору полуниці катастрофічно не вистачає рук, і без іноземних працівників поза східних кордонів Польщі ніяк не обійтися. Щороку тисячі заробітчан задіяні на сезонних роботах зі збору ягід, і готові їздити щороку “на сезон”, не полишаючи основну роботу в Україні, але суттєво поповнюючи сімейний бюджет.

До слова, полуниця не одинока в зоні ризику – на сьогодні така ж небезпека «зависла» над всіма урожаями вишень та малини, чия черга прийде за полуницею.

В усьому фермери і сільськогосподарські виробники звинувачують нещодавні зміни у правилах в’їзду до Польщі з метою роботи, в тому числі і сезонної.

Зокрема, як зазначають в Національній асоціації, запрошені польськими роботодавцями українські заробітчани змушені надто довго очікувати на візи. А для оформлення документів на роботу за біометрією в’їхати взагалі дуже тяжко – митники не пропускають нікого, чия мета – не туристична.

Зміни до польського законодавства дозволяють власникам біометричного паспорта офіційно прибути до країни і отримати дозвіл на сезонну працю на законних підставах.

Так, ситуація нині непроста: через неузгодженість між законодавством про працю і митними правилами Польща втрачає здатність повноцінно зібрати врожай ягід.

І належний доступ українців до сезонної роботи (зокрема, на ягодах) допоміг би вирішити цю проблему. Фермери і плантатори вже звернулися до прикордонних і митних органів з проханням ставитися до стану справ із розумінням і очікують, що уряд оперативно зреагує на загрози економічних втрати лібералізацією правил для заробітчан у найближчий час.

Тим часом, у Міністерстві праці Польщі повідомили, що вже сьогодні готується ціла низка кроків до спрощення процесу отримання роботи для іноземців.

Важлива зміна – термін оформлення і видачі дозволу на працевлаштування від компетентних установ буде скорочено.

Тому, якщо ви сподівалися на сезонні заробітки в Польщі, маєте всі шанси підзаробити вже цього літа – за умови вступу в дію прийнятих змін. У сезоні-2017 заробітчани могли заробити на зборі полуниці “чистими” від 600 євро на місяць.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here