За підсумком перших 6 місяців 2019 року спостерігається зростання кількості відмов українським громадянам у в’їзді в Польщу. Польща і надалі є найбільшою «брамою» до Євросоюзу для українців, тому відмови нас особливо бентежать.

Слід зазначити, що чисельність відмов зростає не так швидко, порівняно з минулим 2018 роком. Дані оприлюднено аналітичним центром Європа без бар’єрів, де посилаються на відомості, отримані в польських прикордонників.

Отож, упродовж шести місяців поточного року відмови у в’їзді у Польщу наші громадяни почули 27923 рази, і це на 12, 1% перевищує показник цього ж періоду рік тому.

Керівниця аналітичного центру п.Ірина Сушко пояснила ситуацію в деталях. Триває стабілізація ситуації після минулорічного «стрибка» відмов – більш як на 50%. Якщо йдеться про в’їзд на територію Євросоюзу, переважна більшість відмов трапляється саме на польських кордонах з Україною.

Насправді, 12% не є приводом для хвилювань – цей показник надалі внормується, передбачають аналітики.

Говорячи про відмови у безвізовому в’їзді, варто поглянути і на період до 2016 року. Якщо додати кількість відмов у наданні візи і число відмов, отриманих уже на кордоні, загальна цифра відмов до 2016 року перевищить теперішню. Тобто чисельність відмов у теперішній ситуації менша, ніж до безвізу.

Стосовно ж причин відмови – найчастіше ними стають недостатність документів, що підтверджують мету та умови поїздки, а також недостатню кількість коштів, передбачену тією чи іншою країною на термін перебування в ЄС. Традиційно, українці отримують відмови у в’їзді на наземному кордоні – в абсолютній більшості.

Важливо! Якщо ви отримували заборони у в’їзді, що саме “закодовано” позначками у Вашому паспорті? Дізнайтеся ТУТ.

Тим часом, як ми уже повідомляли, за перших півроку 2019-го, українці майже 5 млн подорожували через польський кордон. Кількість візитів, порівняно з 2018 роком, зросла на 250 тис.!

Все активніше користуються українці і повітряними коридорами безвізу: кількість авіаперельотів цього року випереджає минулорічний показник майже вдвічі – від 157 тис. перельотів (2018) до 312 тис. цього року.

Вакансії в Польщі

Робоча віза в Польщу

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here