За даними польських фірм з підбору персоналу, український безвіз, що стартував у червні, відчутно вплинув на заробітки українців в сусідній Польщі. Деякі агенції навіть стверджують, що за їх підрахунками нинішня ситуація підняла оплату праці подекуди навіть вдвічі!

 

Якщо на початку сезону більшість вакансій для українців (за робочими візами в Польщу) обіцяли близько 10 польських злотих на годину, то зараз в певних галузях годинна оплата може становити навіть 20-25 польських злотих. Це вже не 70, а 140-170 грн/год!

Хоча безвіз і не дає права працювати в ЄС, очікування українських заробітчан стосовно зарплатні виросли до 33%. За словами експертів, причина – в тому, що з’явився (або виріс) дещо взаємний інтерес українців і трудових ринків інших країн ЄС, приміром Німеччини, Чехії. Вже зараз зрозуміло, що німецькі зарплатні пропозиції перевищують польські не менш як втричі.

Польські роботодавці, бажаючи утримати або ж залучити на вакансії українських працівників, вдаються до різного роду заохочень – надання житла, організації харчування  та інших мотивацій, на яких заробітчани можуть заощадити.

Тисячі вакансій чекають на українців і в Угорщині. Однак із оплатою там ще не все так «оптимістично».

За підрахунками українських аналітиків, від заробітчан в Україну потрапляють кошти, що можуть скласти 15%-30% річного бюджету держави. За останні 5 років це – близько 30 млрд доларів, що перевищує кредити МВФ, разом узяті.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here