На польському ринку праці – все більша нестача кваліфікованих працівників. На сьогодні польські роботодавці говорять про гострий брак зварювальників.

Через низку різних факторів у Польщі наростає потреба залучати кваліфікованих представників у будівельній сфері, ремонті та монтажі, а також робітників виробництв різного роду.

На початку 2018 року ця тенденція збереглася.

У Польщі вголос заговорили про потужний відтік трудових ресурсів з ринку праці держави. Сервіси з пошуку персоналу констатують нестачу рук у багатьох сферах.

Всюди потрібні зварювальники, а також кваліфіковані працівники СТО. І це тільки початок, попереджають аналітики. На черзі – робочі місця у крупних бізнесах різних сфер польської економіки. Заявлені вакансії уже давно рахують тисячами.

У такому завзятому пошуку роботодавцями саме зварювальників є дві сторони.

Перша – на сьогодні польським підприємцям стало дуже складно знайти зварювальників із відповідною кваліфікацією та професійним досвідом. Хтось з польських спеціалістів встиг виїхати за кордон, молодь не надто охоче йде вчитися на робітничі спеціальності. Дефіцит у професії наростає.

Друга – якщо вже кадри знайдені, слід узгодити платню такого фахівця, а це теж буває непросто. Запити щодо зарплати зварювальника в Польщі, слід сказати, є чималенькими. Тамтешні спеціалісти, знаючи про недостачу кадрів і певну «рідкісність» своєї професії, мають високі запити, вимагаючи подекуди вдвічі більше, ніж може запропонувати роботодавець.

Польські зварювальники не хочуть працювати за 3000-4000 злотих на місяць («брутто»), адже в Німеччині їм пропонують за відповідну роботу 2000 євро, і це – «чистими». Тому, щоб залишатися вдома, хороший зварювальник хоче отримувати 5-7 тис. злотих, яких польські підприємці на сьогодні не в стані оплатити.

Чи вигідна така ситуація українцям? Здебільшого, так.

Українські зварювальники, яким не вдалося потрапити на заробітки до тієї ж Німеччини, можуть знайти хороші вакансії у Польщі. Підприємцям зручніше брати «готових» спеціалістів, не витрачаючи додаткові кошти і час на навчання кадрів «з нуля». Тепер уже самі роботодавці змагаються за досвідчених спеціалістів. А це означає – платитимуть більше.

Щоб підтвердити кваліфікацію, роботодавці уже на місці перевіряють і сертифікують роботу зварювальників. За продуктивність, мінімальну кількість браку (помилок) на деяких фірмах передбачено премії.

Чи складно буде знайти роботу зварювальника в Польщі? Нескладно.

Зварювальників потребують одразу кілька галузей економіки:

  • будівництво, монтажні роботи на об’єктах
  • енергетика (на технічних станціях, ТЕС та ін.);
  • нафто-газова сфера (для монтажу газопроводів і нафтопроводів);
  • автопромисловість – заводи, СТО
  • суднобудівна галузь та ін.

Фірми, зацікавлені в залученні працівників з України, нерідко пропонують безкоштовне житло, спецодяг, страхування, соц. пакет. Рідше – обіди, «медичну опіку», допомогу в переїзді, навіть абонементи в спортзал.

Умови роботи зварювальника в Польщі на сьогодні переважають над українськими. Робота зварювальника доволі шкідлива, тому якщо вже працювати – то в кращих умовах і за більші гроші. Часто влаштуватися в Польщі офіційно виявляється простіше, ніж в Україні.

Нині зарплати, які отримують зварювальники в Польщі «нетто», коливаються від 3500 до 6000 злотих.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here