Українці, які хочуть знайти роботу в Польщі, часто запитують: ким влаштуватися працювати, щоб побільше заробити?

Сьогодні допомагаємо визначитися, яку роботу краще обирати в сусідній країні. Дивіться, хто у Польщі заробляє найбільше.

Наша добірка роботи в Польщі. ТОП-7.

Зовсім недавно на ринку праці сусідньої країни найбільшим попитом користувалися спеціалісти ІТ-сфери, а також фахівці з маркетингу і безпосередньо продажів. Але впродовж останніх кількох місяців ситуація круто змінилася і на сьогодні найбільш гостро не вистачає саме робочих рук.

На чолі рейтингу найпотрібніших сьогодні – представники майже всіх будівельних спеціальностей. Щоб привабити кваліфікованих спеціалістів на свої об’єкти, роботодавці уже декілька місяців поспіль використовують цілу систему додаткових вигод і бонусів – від преміювання за якісну чи понаднормову працю, до безкоштовного житла, обідів, надання спецодягу і медичного страхування, тощо.

 

Але українських заробітчан, передусім, цікавить саме розмір зарплати, на яку вони зможуть розраховувати. Трійка найбільш запитуваних вакансій будівельників – це зварювальники, бетонники і каменярі/мулярі.

В середньому, зарплата до оподаткування (брутто) в каменярів (мулярів) складає більше 2600 злотих на місяць. Близько 50% отримують 2 200-3300 зл/міс., ще 25% можуть похвалитися заробітком 3300 злотих і більше.

Середній показник зарплат майстрів з бетонування – 2875 злотих.

З числа досліджених підприємств половина працевлаштованих бетонників отримують 2150-3400 злотих. Чверті опитаних пощастило менше – з різних причин зарплатня у них складає менше 2200 злотих, іншим 25% пощастило значно більше – їх платня перевищує 3380 злотих/міс.

Про брак зварювальників на польському ринку праці ми уже писали ТУТ. А в цьому рейтингу додаємо – середня зарплата зварювальника на кінець року становила близько 3200 злотих на місяць. Зарплати в більшості випадків коливаються між 2500 і 4100 злотих на місяць. Можливо, ця занижена позначка і стала причиною дефіциту кваліфікованих зварювальників у Польщі. Дещо більше 20% зварювальників отримують справді більше 4ооо злотих без оподаткування.

Які ще вакансії популярні у Польщі?

Штукатурам теж варто придивитися до вакансій у Польщі. В сусідній країні більшість вакансій означатиме оплату праці в межах 2100-4600 злотих щомісяця. Мінімум по країні становить 2100-2400 злотих. Хорошою варто вважати зарплату, більшу за 3980 зл/міс.

Електрики і електромонтери з досвідом також непогано заробляють у Польщі. Середній показник місячної зарплати – 3050 зл/міс. Більшість отримує 2400-3950 злотих. Не варто погоджуватися працювати за 2300 злотих або менше (на місяць). І вважайте себе щасливчиком, якщо роботодавець узяв вас на роботу електриком за 3950 і більше.

Дещо менше, але таки дуже непогано, платять слюсарям. Експерти твердять, що ця професія також ввійде до дефіцитних у Польщі вже найближчим часом – можливо, вже навесні 2018-го.

Сьогодні зарплати слюсарів коливаються між 2300 і 3850 злотих, середній показник – 3400 зл/міс. Кращі у професії можуть розраховувати на платню від 3800 злотих. А якщо пропонують менше 2200 за місяць – шукайте кращу вакансію!

На виробництвах потрібні складальники дверей, а також віконних конструкцій.

В середньому така праця оцінюється від 2700 зл./міс. (брутто). Загалом за таку роботу у Польщі платять 2200-3400, тому не погоджуйтеся на зарплату 2100 і менше.

На сьогодні українцям радять не зупинятися на одному роботодавцеві при пошуку офіційної роботи в Польщі. Попит на професії доволі високий, кваліфікованим кадрам знайдеться належна оцінка і відповідна платня. Майже половина польських роботодавців скаржаться на дефіцит кадрів, поки країна знаходиться на стадії інвестиційного пожвавлення. Не меншою популярністю невдовзі користуватимуться професії інженерів та водіїв.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here