Більше мільйона українців сьогодні офіційно працюють у Польщі. Таку цифру оприлюднили у тамтешньому Міністерстві сім’ї, праці і соціальної політики. До цієї масштабної кількості українців варто додати всіх тих, хто навчається, подорожує в Польщі та регулярно їздить на шопінг, а також тих, хто заробляє в сусідів, але досі неофіційно.

Тим часом, польські консульські установи підрахували, що за минулий, 2017 рік, видали українським громадянам більш ніж 1,16 млн віз.

Навіть те, що з червня в Україні запрацював безвізовий режим, не зменшило потоку людей, охочих отримати візу. Як і раніше, по отримання польської візи українці звертаються найбільше.

Вагомою причиною цьому є те, що робота в Польщі стає дедалі популярнішою серед українців. Попри це, в країні з’являються тисячі вакансій, які не можуть заповнити самі поляки, багато з яких працюють в західній Європі за більші кошти. Тому робота українців в Польщі стає рятівною і для польської економіки, і для самих заробітчан, яких перестала влаштовувати мізерна зарплатня в Україні.

Статистика свідчить, що майже 38%, а це 443 тисячі віз – видало Консульство Польщі у Львові. Луцьк, який вже давно користується популярністю у прохачів віз, на другому місці з 257 тисячами виданих віз. За ними майже в рівній кількості йдуть польські консульські установи у Вінниці й Харкові – з позначкою в майже 150 тисяч віз. Як не дивно, лише 115 тисячам українців видали візи у столиці, (неповних 10%). Замикає список Одеса – майже 5% відсотків, дещо більше ніж 55 тисяч виданих візових дозволів.

Попри всі зміни правил і заборони, кількість відмов і нині досить низька – лише 3,8% від усіх поданих анкет на отримання візи. Однак, це все одно немало – 45 000 запитів не отримали погодження. Слід зазначити, що найчастіше це трапляється через неправильно зібраний пакет документів та анкету, заповнену неточно або неправильно.

Отож, на сьогодні, за інформацією з польського Міністерства сім’ї, праці й соц.політики, в сусідній країні офіційно працюють більше 1 мільйона українців. Разом з тим, неофіційні дані твердять – наших співгромадян у Польщі майже два мільйони! Можливість заробляти більше вабить все більше наших громадян, і вже не лише з західних областей.

Так, уже цього року в Польщі найменша зарплата складає 2100 злотих на місяць (приблизно 612$), тоді як в Україні – офіційних 3723 грн. проявляючи себе якісними працівниками, українці можуть заробити в Польщі значно більше. Приміром, середня польська зарплата у 2018 році складає 4290 злотих на місяць. За словами експертів, зростання цієї цифри, що спостерігалося з минулого літа, триватиме і далі.

Тому цілком закономірним є і зростання кількості надісланих в Україну грошей, зароблених у Польщі. За підрахунками польського видання «Банкір», тільки у третьому кварталі наші співгромадяни переказували до України 3,2 мільярди польських злотих, а це – 770 млн євро! Картина з великою кількістю вакансій стає зрозумілою, коли до всього додати, що самі поляки з-за кордону переказали до Польщі 4,3 млрд зл.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here