Знайти вакансії в Польщі для українців нині не є проблемою. Однак, самостійні пошуки кращих умов нерідко призводять до подальших проблем з працевлаштуванням, зміною роботодавця, дозвільними документами тощо… З початком року кількість таких непорозумінь лише зростатиме, прогнозують експерти.

Розпочався 2018 рік, і багато українців вкотре зібралися на заробітки за кордон. Найбільш масово люди виїжджають до найближчої сусідки – Польщі – де, на тлі розвитку економіки, відчувається дефіцит робочої сили.

Переважна більшість заробітчан з України, котрим завадили працювати незаконні дії їхніх роботодавців, не були повідомлені про існування такого документу, як т.зв. свідоцтво про працю (пол. Świadectwo рracy).

Якщо ви плануєте поїхати на роботу до Польщі, дізнайтеся більше саме про цей документ.
Świadectwo рracy – це своєрідна альтернатива нашим «трудовим книжкам», до яких ми так звикли в Україні. У Польщі такого поняття не існує.

При цьому, слід знати: Польський Кодекс праці (за статтею 97) говорить, що з огляду на розірвання трудового договору або ж завершення терміну його дії, роботодавці зобов’язані видавати працівникам саме цей документ – свідоцтво праці.
Важливо! Мало хто знає, що у випадку, якщо той же роботодавець укладатиме із тим же працівником новий трудовий договір упродовж семи днів з моменту припинення дії договору (незалежно від причини), то видавати Świadectwo рracy роботодавець повинен тільки на письмове звернення самого працівника.

У такому разі термін на видачу такого свідоцтва після письмового звернення – також 7 днів. Якщо роботодавець не надає на письмове прохання працівника вказаний документ, або ж свідоцтво виявляється невірно оформленим, це дає працівнику підстави навіть позиватися до роботодавця щодо виплати компенсацій.

Який розмір компенсації за невидане Świadectwo рracy?
Дана компенсація, у разі правильного позову, розраховується в сумі окладу, який не отримав працівник упродовж перебування без роботи через відсутність свідоцтва про працю. Сума виплати покриває не більш як 6 тижнів.

Наскільки серйозним правопорушенням є невидача Świadectwа рracy?

Згідно польського законодавства, невидача свідоцтва про працю своєму працівникові визначається, як злочин. За це роботодавцям загрожує кримінальна відповідальність!

Якщо ви працювали в польського роботодавця, але так і не отримали свою зарплату, не треба розчаровуватися. У разі, якщо вам не було виплачено заробітної плати, вам слід звертатися зі скаргою на такого роботодавця до Інспекції праці (відділення діють практично по всіх куточках Польщі).

А якщо ця невиплата підкріплена ще й невиданим свідоцтвом про працю – за тиждень таке правопорушення виростає у кримінальний злочин, яким займається польська прокуратура згідно заяви працівника.

Польське законодавство про працю жорстко регламентує трудові відносини у всіх секторах, тому українцям при працевлаштуванні у Польщі варто знати свої права та способи їх захисту. Це стане запорукою взаємоповаги з роботодавцем і гарантією отримання зароблених у Польщі грошей.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here