Півмільйона робочих місць може звільнитися наприкінці цього року у Польщі.

Це пов’язано зі зниженням пенсійного віку у державі: до 60 років у жінок і 65 років у чоловіків. Прогнозований вихід на пенсію значної кількості нині працюючих.

Після цих змін у різних сферах з’явиться реальний дефіцит кадрів, вважають польські експерти. Так третина мільйона поляків зможуть стати пенсіонерами ще до кінця цього року. Лише п’ята частина може не скористатися з таких змін і залишитися на робочих місцях, впевнені спеціалісти.

Враховуючи наявний нині дефіцит кадрів і обсяг звільнених робочих місць, ринок праці сусідньої держави матиме більш як 450 тисяч вакансій. За останні три роки ця цифра зросла в чотири рази!

Схоже, це стане неабияким випробуванням для польської економіки. На думку спеціалістів, найбільше постраждає легка промисловість, торгівля і сфера послуг.

Водночас, це очевидна перевага для українців, яким чи не найлегше порозумітися з роботодавцями – це перевага над іншими іноземцями.

З огляду на те, скільки українців є студентами у польських вишах, перспективи працевлаштування молодих спеціалістів в Польщі також зростають.