На польсько-українському кордоні працівники нашої прикордонної служби здійснюють випробування технологічних процедур, що мають допомогти у спрощенні прикордонних формальностей і митних питань для всіх, хто перетинатиме державний кордон на даних пропускних пунктах.

Інформацію про це оприлюднили у прес-службі Держприкордонслужбі України.

Зокрема, у повідомленні зазначено: експериментальний період розпочався 01 квітня, і технологічна робота триватиме до початку літа на пропускних пунктах західного кордону України – Грушева та Смільниці.

Відомство роз’яснює: спрощення процедур полягатиме головно в оптимізації послідовності, за якою здійснюється власне прикордонний та митний контроль. Це означає, приміром, що при виїзді з України спершу належатиме пройти процедуру паспортного контролю. Тобто чергові прикордонники вносять відомості про осіб, котрі перетинають кордон, а також їх транспорт у базу відомства митниці. Ця процедура дає змогу істотно заощадити час уже при митному контролі і не дублювати дану функцію.

Інспектор митниці просто отримує з бази внесену прикордонниками інформацію, що спрощує і скорочує процес перетину кордону.

Разом з тим, це стосується і прикордонного та митного огляду автівок. Крім того, що подвійне внесення даних прикордонниками і митниками скорочується в часі приблизно навпіл, процес огляду буде проходити одночасно – контроль осіб і транспорту паралельно, а не по черзі.

Державна прикордонна служба також зауважують, що випробування і налагодження оновлених процедур контролю у Смільниці та Грушеві є тільки початковою сходинкою до скорочення часу прикордонних і митних процедур при виїзді з території України. Кінцева мета – максимально оптимізувати весь процес перетину державного кордону і звести час очікувань до мінімуму.

У Службі запевняють: якщо експеримент буде успішним, його доволі швидко запровадять на всіх пунктах пропуску. До співпраці з цього питання активно залучені також ДФС України, і відповідні служби польської сторони.

На інших кордонах – приміром, Молдови (Паланка) та Білорусі (Нові Яриловичі) нові правила вже діють, і зарекомендували себе як дієві.

Знайти роботу в Польщі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here