Якщо поцікавитися у польських сусідів, то дізнаємось, що в самій лише Варшаві 10 тисяч айтішників, загалом по країні їх вже більш як 80 тисяч, і вакантними залишаються ще 50 тисяч посад в ІТ-компаніях.

Це робота великих компаній у великих містах. Ще майже 100 000 спеціалістів надають послуги в інших сферах та на умовах зовнішнього залучення.

Сфера ІТ впевнено стає провідною в усіх розвинутих країнах. Нема такої сфери, в якій не потрібно було б програмне забезпечення, його створення, удосконалення, налаштування, контроль.

Місткість цього ринку праці складає більш як 200 000 позицій – на третину більше, ніж торік. Але випускників фахових шкіл і вишів не вистачає – польських дипломованих випускників вистачає заледве на чверть від потреби, стверджують експерти й аналітики ринку. Проблему становить і те, що польські студенти часто обирають для роботи в ІТ інші країни і виїжджають з Польщі до Західної Європи, США, Канади.

Для польських спеціалістів провідною потребою і пріоритетом залишаються мови програмування Java та JavaScript. На тих, хто володіє Java, радо чекатимуть у Варшаві, Кракові, Познані. Саме ці міста нині вважаються центрами розвитку галузі в Польщі. Для забезпечення потреб менших фірм підійде й JavaScript.

Дивує те, що польські потреби в ІТ-спеціалістах «закривають» більше приїжджі здалеку – приміром, з Індії (28%), а пошукачів з сусідньої України виявилося значно менше – лише 0,8%. Польща відкрита для офіційної роботи за фахом: початківець зароблятиме тут 500-700 євро, а досвідчений фахівець – 1500-2000 євро, залежно від спеціалізації.

Тим часом, статистика свідчить, що в Європі на сьогодні бракує 270 тисяч таких фахівців! Тож це ще одна реальна можливість для фахових українців.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here